BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Rég nem látott szinten a munkanélküliség az EU-ban

Több mint kilenc éve a legalacsonyabbra csökkent februárban a munkanélküliségi ráta az euróövezetben és az EU-ban az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat szerdán közzétett kimutatása szerint. A magyarországi munkanélküliségi ráta a negyedik legalacsonyabb az EU-ban.

Az euróövezet 19 tagállamában szezonális kiigazítással 8,5 százalékra, 2008 decembere óta a legalacsonyabbra csökkent a munkanélküliségi ráta februárban a januári 8,6 százalékról. Egy évvel korábban, 2017 februárjában 9,5 százalék volt a mutató.

Az Európai Unió 28 tagállamának szezonálisan kiigazított munkanélküliségi rátája 7,1 százalékra csökkent februárban a januári 7,2 százalékról és az egy évvel korábbi 8 százalékról.

A prágai Károly-híd – Csehországban volt a legalacsonyabb a munkanélküliségi ráta februárban az EU-ban
Forrás: Manuel Cohen/AFP

Az EU februári munkanélküliségi rátája 2008 szeptembere óta a legalacsonyabb.

Februárban 17,632 millióan voltak munka nélkül az EU 28 tagállamában, ebből 13,916 millióan az euróövezet 19 tagállamában. A januárihoz képest az EU-ban 201 ezerrel, az euróövezetben 141 ezerrel csökkent a munkanélküliek száma. Az egy évvel korábbihoz képest 1,968 millióval, illetve 1,436 millióval kevesebben voltak munka nélkül.

A legalacsonyabb munkanélküliségi rátát, 2,4 százalékot a Cseh Köztársaságban regisztrálták februárban. A második és harmadik helyen Németország és Málta osztozott 3,5 százalékkal,

a negyedik helyezett pedig Magyarország lett 3,7 százalékkal.

A legnagyobb munkanélküliségi rátát Görögországban regisztrálták, 20,8 százalékosat (decemberi adat), valamint Spanyolországban 16,1 százalékosat.

Februárban minden egyes tagországban csökkent a munkanélküliségi ráta az egy évvel korábbihoz képest, Észtország kivételével, ahol 6,5 százalékra emelkedett 5,8 százalékról (január-januári összevetésben).

A legnagyobb mértékben Cipruson csökkent a munkanélküliségi ráta, 12,6 százalékról 9,6 százalékra, valamint Görögországban 23,4 százalékról 20,8 százalékra (december-decemberi összevetésben), Horvátországban pedig 12 százalékról 9,6 százalékra.

 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.