Kedden közli a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a márciusi ipari termelés első becslését.
Februárban az ipari termelés volumene 4,1 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit. A munkanaphatástól megtisztított index megegyezik a kiigazítatlannal. Az előző hónaphoz viszonyítva a szezonálisan és munkanaptényezővel kiigazított ipari kibocsátás 0,5 százalékkal emelkedett. Januárban 6,9 százalékkal nőtt az ipari termelés. Az év első két hónapjában a termelés 5,4 százalékkal nagyobb volt, mint az előző év azonos időszakában.
Szerdán teszi közzé a KSH az infláció áprilisi adatát.
Márciusban a fogyasztói árak átlagosan 2,0 százalékkal voltak magasabbak az egy évvel korábbinál, a legnagyobb mértékben a szeszes italok, a dohányáruk és az élelmiszerek ára nőtt. Februárhoz viszonyítva átlagosan 0,1 százalékkal emelkedtek az árak. Az első negyedévben is 2,0 százalékkal nőttek a fogyasztói árak az előző év azonos időszakához képest.
Csütörtökön jelenik meg a külkereskedelmi forgalom márciusi adatának első becslése.
Februárban az export euróban kifejezett értéke 5,2, az importé 4,8 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz viszonyítva. A külkereskedelmi aktívum 75 millió euróval nőtt tavaly februárhoz képest. Az április 9-én kiadott első becslés valamivel alacsonyabb, 5,0 százalékos export és 4,5 százalékos importnövekedést jelzett. Az egyenleg 3 millió euróval lett nagyobb, és elérte a 841 millió eurót, ami tavaly szeptember óta a legtöbb.
Szintén csütörtökön közli a KSH a kereskedelmi szálláshelyek márciusi és első negyedéves forgalmának adatait.
Februárban a külföldi vendégek száma 6,4, az általuk eltöltött vendégéjszakáké 7,4 százalékkal nőtt, a belföldi vendégek száma 10,4, az általuk eltöltött vendégéjszakáké 10,7 százalékkal emelkedett. Összességében 8,5 százalékkal több vendég 9,0 százalékkal több éjszakát töltött el a magyarországi szálláshelyeken.
Pénteken a mezőgazdasági termelői árak és az építőipari termelés márciusi alakulásáról is közöl statisztikát a KSH.
Az építőipari termelés volumene februárban 26,0 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit, a kiugró januári 43,2 százalék után. Az épületek építésének volumene 19,8, az egyéb építményeké 40,1 százalékkal nőtt. Az előző havihoz mérten az építőipar termelése 5,0 százalékkal csökkent a szezonálisan és munkanaphatással kiigazított index szerint. Az év első két hónapjában az építőipari termelés 33,5 százalékkal emelkedett a tavalyi év azonos időszakához hasonlítva. Az építőipari vállalkozások hó végi szerződésállományának volumene február végén 92,4 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.