Kedden közli a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a foglalkoztatottság és munkanélküliség február és április közötti gördülő negyedéves adatait. A 2018. január-márciusi időszakban a foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 435 ezer volt, 67 ezerrel, 1,5 százalékkal több, mint egy évvel korábban. A munkanélküliségi ráta a január-márciusi időszakban 0,7 százalékkal 3,9 százalékra csökkent az egy évvel korábbihoz képest, a munkanélküliek átlagos létszáma pedig az egy évvel korábbihoz képest 29 ezerrel, 178 ezerre csökkent.
Szerdán a beruházások első negyedéves statisztikáját közli a KSH. Tavaly minden idők legnagyobb növekedési ütemével, 16,7 százalékkal nőttek a beruházások az előző évi 16,0 százalékos visszaesést követően. A beruházások volumene a negyedik negyedévben 14,4 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. Az erőteljes növekedés továbbra is a 2014-2020-as európai uniós költségvetési ciklus forrásaiból finanszírozott fejlesztéseknek, a vállalkozások kapacitásbővítésének, valamint a lakás- és egyéb ingatlanberuházások élénkülésének köszönhető.
Csütörtökön az ipari termelői árak áprilisi statisztikáját teszi közzé a KSH. Márciusban az ipari termelői árak összességében 3,5 százalékkal nőttek az előző év azonos időszakához viszonyítva. A belföldi értékesítési árak átlagosan 3,3 százalékkal nőttek, ezen belül a feldolgozóipar árai 3,2 százalékkal emelkedtek az egy évvel korábbihoz mérten. Az ipar exportértékesítési árai 3,6 százalékkal haladták meg a tavaly márciusit.
Pénteken a külkereskedelmi termékforgalom márciusi és első negyedéves adatának második becslését publikálja a KSH. Az előzetes adatok szerint az első negyedévben a kivitel euróban számított értéke 3,4, a behozatalé 3,9 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, a 2,097 milliárd euró külkereskedelmi aktívum alig 54 millió euróval volt kevesebb a tavalyinál. Márciusban az export 3,8, az import 1,1 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához képest. A forgalom alakulásában szerepet játszott, hogy márciusban kettővel kevesebb munkanap volt, mint egy évvel korábban. A havi külkereskedelmi többlet 264 millió euróval 558 millió euróra csökkent.
Szintén pénteken közli a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT) a beszerzésimenedzser-index (BMI) májusi adatát. A BMI szezonálisan kiigazított áprilisi értéke 53,3 pont volt, kisebb a márciusi 57,0 pontnál, és a hetedik legmagasabb áprilisi érték. A korábbi áprilisokkal összevetve, az idei érték meghaladta a hosszú távú áprilisi átlagot (52,0), de elmarad az elmúlt három év átlagától (54,2).
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.