A hazai dohány-kiskereskedelem ugyan egyre stabilabb rendszerként működik az öt évvel ezelőtti alapvető átszervezés óta, ám az egyre szigorodó szabályozás miatt nincs könnyű helyzetben a mintegy 18 ezer embernek munkát adó szektor
– közölte a Magyar Dohány Kiskereskedők Szövetsége (MDKSZ).
Az egyik legnagyobb hatású, kilátásba helyezett változást az a kormányrendelet fogalmazta meg, amely szerint 2019. május 20-ától kizárólag egységes csomagolással ellátott dohánytermékeket lehetne forgalmazni Magyarországon. A szervezet szerint, azzal, hogy ennek az előírásnak a bevezetését elhalasztották, kapott egy esélyt a piac a további stabilizálódásra.
Az MDKSZ a hazai dohány-kiskereskedők legnagyobb szakmai és érdekvédelmi tömörülése üdvözölte a megjelent rendelet-módosítást, ami praktikusan a bevezetés határidejének 2021. december 31-ig történő elhalasztását jelenti.
Szövetségünk az utóbbi években több alkalommal is jelezte a jogalkotó felé, hogy az egységes csomagolás bevezetésére a magyar dohány kiskereskedői társadalom még nincs felkészülve, az jelentős terheket jelentene számukra. Beláthatatlan következményei lennének a jelenlegi helyzetben az üzletek működésére nézve
– mondta Lengyel Antal, az MDKSZ elnöke.
Hozzátette: „úgy gondoljuk, a hosszabb bevezetési határidővel új esélyt kapott a magyar trafikos szakma arra, hogy alkalmazkodjon a legújabb dohánypiaci trendekhez és szabályozási keretekhez. A további stabilizálódáshoz persze arra is szükség van, hogy lehetőséget kapjanak a Nemzeti Dohányboltok üzemeltetői a forgalmazható termékkör további bővítésére”.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.