Továbbra is az Európai Unió, illetve tagállamai nyújtják a legtöbb nemzetközi fejlesztési segélyt a világon, ennek teljes összege tavaly 74,4 milliárd eurót (24 ezer milliárd forintot) tett ki – közölte csütörtökön az Európai Bizottság.
A bizottság szerint ezen összeg csaknem 57 százaléka a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) fejlesztéstámogatási bizottságának (DAC) tagjai által nyújtott éves segélynek.Ez a 74,4 milliárd euró az uniós bruttó nemzeti jövedelem (GNI) 0,47 százalékának felel meg. A DAC EU-n kívüli tagjaira vonatkoztatott átlag 0,21 százalék.
A hivatalos fejlesztési támogatások összege valamelyest, mintegy 731 millió euróval csökkent 2017-hez képest, aminek oka az Európába érkező menedékkérők ellátási költségeinek mérséklődése.
A menekültáradat jelentős apadásával közel 32 százalékkal, azaz 3,3 milliárd euróval kevesebbet fordított erre a célra az EU, mint egy évvel korábban. Az ezen kívüli költéseket illetően viszont 4 százalékkal növekedtek a számok.
Négy tagállam, köztük Magyarország több mint 0,01 százalékponttal növelte egy év alatt a GNI-arányos hivatalos fejlesztési támogatását,
hasonló arányú csökkenést tizenkét országban regisztráltak.
Az uniós fejlesztési programok milliók lehetőségeit javítják világszerte. Az EU-nak és tagországainak a jövőben nem pusztán meg kell őrizniük a vezető pozíciót, hanem erőfeszítéseket kell tenniük a további előrelépés érdekében
– mondta Neven Mimica, a bizottság nemzetközi együttműködésért és fejlesztésért felelős tagja.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.