Több ezer Magyarországon működő céget, zömében hazai tulajdonú kis- és középvállalkozást érinthet az a fejlesztéspolitikai intézményrendszerben tapasztalható változás, amely szerint a június 15-i határidőhöz képest 15 nap könnyítést kaptak az érintettek az uniós pályázatukhoz kapcsolódó projektfenntartási jelentés benyújtására – tudta meg a Világgazdaság.
A jelentést kizárólag elektronikusan, a támogató által rendelkezésre bocsátott pályázati e-ügyintézési felületen keresztül lehet benyújtani. Ám az a projektgazda, aki ennek a módosított határidőig sem tesz eleget, a támogatási szerződés szerint szerződésszegést követ el.
A lapunk birtokába jutott dokumentum szerint a kiíró arra is figyelmeztette az érintett pályázókat, hogy a szerződésszegés a már megítélt forrás megvonását, továbbá a támogatási rendszerből történő kizárást és újabb szankciókat is maga után vonhat. A bő kéthetes haladéknak a Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív programban (Ginop) lehet a legnagyobb jelentősége, mert ez a kkv-szektor fő uniós pénzforrása.
A 2014–2020-as ciklusban már több mint 30,8 ezer Ginop-pályázat futott be összesen mintegy 3503 milliárd forintos támogatást igényelve. Közülük csaknem 17,8 ezer részesült pozitív elbírálásban, ezekre összesen 2532 milliárd forintot ítéltek meg.
Számos mikro-, kis- és középvállalkozásnak jó lehetőség a 15 milliárd forintos keretű napelem-telepítési pályázat is (Ginop-4.1.3.), amellyel tegnap indult a versenyfutás az uniós forrásokért. Projektenként 1,5–3 millió forint vissza nem térítendő támogatás a tét, amelyet csak 7,5–15 kilowatt teljesítményű, azaz kis kapacitású, saját áramfelhasználást kiváltó fejlesztésekre lehet fordítani. A kiíró 5-10 ezer nyertes pályázóval kalkulál.
A teljes cikk a keddi Világgazdaságban olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.