Huszonegy ország pályázója közül hét magyar, egy barbadosi és egy osztrák startup részvételével kezdődik a Design Terminal idei őszi három hónapos intenzív vállalkozásfejlesztési programja – közölte a Design Terminal kedden.
A mentorprogramban 2017 óta elsősorban társadalmi kihívásra innovatív megoldást kínáló, induló vállalkozásokkal dolgozik a Design Terminal.
Ebben a szemeszterben nagyobb szerepet kap a csapatok igényeire szabott egyéni mentorálás, ezek mellett workshopokon, közösségépítő programokon is részt vesznek majd a startupok.
A csapatoknak közösségi irodát adnak, ösztöndíjat kapnak, kapcsolatot építhetnek hazai és külföldi befektetőkkel, valamint a Design Terminal vállalati partnereivel. A startup alapító női vállalkozók, kismamák és kisgyermekes anyukák plusz ösztöndíjban részesülnek – írják a közleményben.
A programba most bekerült csapatok innovációi között van többek között
A Design Terminal Mentorprogramjának előző, tavaszi szemeszterén résztvevő 10 startup július 4-én mutatta be fejlesztéseit a Demo Day rendezvényen.
A Design Terminal Közép-Európa vezető innovációs ügynöksége, hét országban szervez inkubációs programokat, olyan vállalkozásokat segít, amelyek üzleti ötletükkel valamilyen társadalmi probléma megoldásához is hozzájárulnak.
Az elmúlt évek mentoráltjai között szerepelt a terhességgondozást a PregnaScan alkalmazással megújító E-Med4All, a kerekesszékes közlekedését segítő Route4U, az energiatermelő utcaburkolatot fejlesztő Platio, és a sürgősségi betegellátást könnyítő GyermekSOS.
A tehetséggondozó programot a hazai és nemzetközi nagyvállalatok mellett az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) is támogatja, a programot 2014-ben az Európai Bizottság is kitüntette.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.