„Az állami társaságoktól folyamatosan érkeznek az adatok a bevételkiesés és az addicionális költségek mértékéről. Azzal számolunk, hogy reálisan az első negyedévi számok alapján, egy-másfél hónap múlva kapunk teljes képet arról, mit okozott a válság” – mondta a koronavírus-járvány kapcsán a miniszter.
Szerinte a járványhelyzet számos problémára, de egyben lehetőségre is rávilágított, például elkerülhetetlen a digitalizáció és az automatizáció felgyorsítása. A tárcavezető biztos abban, hogy a távmunka elrendelésével a most felhalmozódó tapasztalatok a munkaszervezés új dimenzióját nyitják meg.
Az interjúban Bártfai-Mager Andrea beszélt arról is, hogy
az állami vagyon értéke ma közel 18 ezer milliárd forint.
Kiemelte, hogy 2010 és 2018 között 6000 milliárddal nőtt.
Mindez az átgondolt, ciklusokon átívelő, a vagyon értékét megőrizni és gyarapítani akaró gazdálkodás eredménye
– fogalmazott a miniszter.
Az állami vagyon tekintetében szerinte nincs limit, mivel ez nem egy statikus rendszer: mindig lesznek elemek, amelyek kikerülnek belőle, amelyek nem szolgálják az állami feladatok ellátását, míg a stratégiai vagyonelemek megtartása és bővítése folyamatos cél kell legyen. Hozzátette, hogy ez az újonnan jött krízis többek között arra is rámutatott, hogy a globalizált, összefonódó gazdaságok sérülékenysége miatt ki kell jelölni azokat a kulcsterületeket, amelyek itthon tartása stratégiai kérdés. „Ezért a kritikus infrastruktúrák nemzeti tulajdonba vétele jó döntés volt és továbbra is javasolt” – mondta a miniszter.
A teljes interjú a Figyelő csütörtöki számában olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.