A vártnál erősebben csökkentek a termelői árak az Egyesült Államokban áprilisban, ami erősítheti azokat az előrejelzéseket, hogy rövid időre defláció következhet a keresletet visszavető koronavírus-járvány hatására.
A washingtoni munkaügyi minisztérium statisztikai intézetének (BLS) szerdán közölt adatai szerint áprilisban az előző havihoz képest 1,3 százalékkal csökkentek a termelői árak, ez az adatok rögzítésének kezdete, 2009 decembere óta a legnagyobb mértékű csökkenés.
Elemzők 0,5 százalékos visszaesést vártak a márciusban mért 0,2 százalékos csökkenés után.
A gyakran változékony élelmiszer-, energia- és kereskedelmi szolgáltatási árakat nem tartalmazó termelői maginfláció havi szinten 0,9 százalékkal csökkent, ami a mutató bevezetése, 2013 szeptembere óta a leggyengébb érték. Márciusban 0,2 százalékos csökkenést mértek.
A szolgáltatások árai 0,2 százalékkal, az áruké pedig 3,3 százalékkal estek vissza havi szinten.
Az energiaárak 19 százalékkal zuhantak a márciusi 6,7 százalékos csökkenés után.
Az egy évvel korábbihoz képest 1,2 százalékkal estek a termelői árak áprilisban, ami 2015 novembere óta a legerősebb visszaesés. Elemzők 0,2 százalékos csökkenésre számítottak a márciusban mért 0,7 százalékos emelkedés után. A termelői maginfláció 0,3 százalékkal csökkent az előző havi 1,0 százalékos emelkedés után, a mutató bevezetése óta soha nem fordult elő eddig, hogy mínuszba forduljon értéke.
A kedden közzétett adatok szerint a fogyasztói árak ötéves, a maginfláció pedig kilencéves mélypontra esett áprilisban az Egyesült Államokban
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.