Három nap alatt lényegében kimerült a Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív programban (Ginop) meghirdetett 33,3 milliárd forintos keret, amely a kis- és középvállalkozások technológiai megújítását szolgálja (Ginop-1.2.8), és ezzel egy időben a Versenyképes Közép-Magyarországért operatív programban (Vekop) nem kisebb érdeklődést váltott ki a budapesti és Pest megyei cégeknek szóló, 18,8 milliárdos tükörpályázat (Vekop-1.2.6). A Világgazdaság úgy tudja, a pályázati tanácsadói szakma a Ginop és a Vekop esetében is keretemelésre számít, mivel a rendelkezésre álló forrás alsó hangon két-háromszorosára is biztosan lenne igény a versenyszférában.
Az extra kereslet annak is betudható, hogy meglehetősen széles a jogosultak és a támogatható tevékenységek köre.
Azonfelül, hogy fővárosi cégek is rajthoz állhattak, TEÁOR-szám szerint sem rostált a kiíró, leszámítva néhány ágazatot – például az acélipart, az élelmiszeripart és a szállítmányozást.
A projektenként elérhető legalább 5, legfeljebb 153,5 millió forintos – akár 70 százalékos arányban vissza nem térítendővé váló – támogatás eszközök, gépek beszerzésére éppúgy fordítható, mint technológiai rendszerek és kapacitások kialakítására.
Az utóbbihoz tartozik az automatizált termelési rendszerek, gyártási technológiák, folyamatautomatizálási eszközök és szenzorok fejlesztése, illetve a robottechnológia alkalmazása is. A piaci szereplőknek csak arra kell ügyelniük, hogy a koronavírus-járvány gazdasági hatásainak enyhítése érdekében elérhető pályázati forrásokból egy cég – a kapcsolt vállalkozásokat is figyelembe véve – legfeljebb 800 ezer euró, azaz mintegy 270 millió forint értékben juthat támogatáshoz.
A teljes cikk a Világgazdaság keddi számában olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.