Több mint 10 milliárd forinttal száll be az állam a hazai építőipari cégek technológiai fejlesztésébe.
Február közepétől startolhatnak rá a hazai építőipari kis- és középvállalkozások, valamint a tervezési, mérnöki munkát végző kisebb irodák az Építő-5 pályázat forrásaira.
A 10,4 milliárd forintos keretösszeggel meghirdetett program célja, hogy vissza nem térítendő támogatással segítse az ágazat szereplőit hatékonyságuk, termelékenységük javításában.
A jelentkezők technológiai fejlesztésre, gépbeszerzésre, szoftverek és BIM-rendszert támogató eszközök beszerzésére fordíthatják az elnyert összeget.
A pénznek jó helye lesz, mert a szomszédok, például a horvátok már előrébb járnak a digitalizációban – írja a PlanRadar közleményében.
Az Építő-5 programban „szabad szemmel is jól látható” összegre pályázhatnak a feltételeknek megfelelő hazai építőipari cégek.
A kis- és középvállalkozások legalább 25, legfeljebb 400 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyerhetnek el, a mikrovállalkozások esetében az alsó határ 8, a felső pedig 50 millió forint.
Az ATP csoport Európa egyik legismertebb, az innováció élvonalába tartozó építőmérnöki és építőipari irodája. Az ausztriai székhelyű, 70 év tapasztalatával rendelkező cég a kontinens több országában van jelen, alkalmazottainak száma meghaladja az ezret. Önmagukat interdiszciplináris irodaként határozzák meg, ami azt jelenti, hogy minden területről bevonnak a csapatba szakembereket: építészeket, szerkezettervezőket, valamint gépész- és villamosmérnököket.
Építési és felújítási projektjeik sokrétűek, a termeléstől és a logisztikától kezdve a kiskereskedelmen, a szórakoztatóiparon, a szállodaépítésen át az irodai, oktatási, kutatási célú létesítményekig számos ágazatra kiterjednek.
Az ATP zágrábi csapatának építészei és mérnökei mindig fontosnak tartották, hogy a beruházási folyamatok helyszíni ellenőrzésére munkaidő és költségkímélő megoldásokat kutassanak fel. Meg is találták a megfelelőt.
Minden projekthez a PlanRadar szoftver használatát javasoljuk, mert úgy gondoljuk, hogy az építési helyszíneken ez a munkafolyamatok leegyszerűsítésének és a minőség javításának egyaránt nélkülözhetetlen eszköze
– mondja Branko Knežević, a zágrábi központ igazgatója.
A helyszíni ellenőrzések felgyorsultak, a hibajegyzékek összeállítása egyszerűbbé vált az alkalmazás használatával, ennek köszönhetően a felére csökkent a hibakezelésre fordított idő.
A kommunikáció letisztult, egyértelművé vált, a hagyományos csatornákkal ellentétben zökkenőmentesen működik.
Az e-mailes kapcsolattartás az alvállalkozókkal, megrendelőkkel, befektetőkkel korábban mindig adatvesztéssel járt, ez a PlanRadarral nem fordulhat elő, mondja a zágrábi iroda vezetője, aki röviden összegezte az alkalmazás legfontosabb gyakorlati előnyeit.
A digitalizációs átállásra készülő hazai cégeknek is érdemes megfogadniuk Christoph Achammer, az ATP igazgatója és alapítója, a Bécsi Műszaki Egyetem professzora szavait:
Ma már nem léteznek minőségi épületek hatékony építési dokumentáció nélkül. A PlanRadar segítségével építészeink és mérnökeink a helyszínen és az irodában is egyszerűen és gyorsan tudnak dolgozni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.