A Magyar Innovációs Nagydíj bírálóbizottsága 69 magyarországi vállalkozás közül választotta ki a 2020. évi innovációs nagydíjas társaságot, további hét innovációs díjat, valamint az év Startup Innovációs Díját is odaítélte. Az értékelés szempontjai között döntő volt az innovációból elért 2020. évi gazdasági eredmény.
Az innovációs nagydíjas társaság kiválasztását titkos szavazással döntötte el.
A díjazottakról és további 52, innovációnak elismert pályázatról szóló kiadvány ezen a linken nyitható meg.
A 2020. évi Magyar Innovációs Nagydíjban a Richter Gedeon Nyrt. részesült a Terrosa®, egy új bioszimiláris magyar gyógyszer létrehozásáért.
Az oszteoporózis (csontvázbetegség, csontritkulás) kezelésére kifejlesztett Terrosa piacra lépése bizonyítja a bioszimiláris koncepció sikerét, hiszen már az első teljes évben 27,237 millió euró árbevételt értek el, megvalósítva ezzel az ideális „invented and made in Hungary” gazdaságfejlesztési koncepciót.
A 2020. évi Ipari Innovációs Díjban (ITM) az Additive Manufacturing Technologies Hungary Kft. részesült automatikus felületkezelő berendezés fejlesztéséért és gyártásáért 3D nyomtatott alkatrészekhez.
A 2020. évi Informatikai Innovációs Díjat (ITM) a Tungsram Operations Kft. kapta a vállalat hagyományos képességeinek újrahasznosításáért innovatív területeken (wolframszálfejlesztés, fenntartható és biztonságos élelmiszer-termelés).
A 2020. évi Ipari Innovációs Díjban (NKFIH) a TEQBALL Kft. részesült a TEQ LITE, a tömeggyártható, összecsukható Teqball-asztal létrehozásáért.
A 2020. évi Agrár Innovációs Díjat (AM) a KITE Zrt.-nek ítélték oda Precíziós Gazdálkodási Rendszere (PGR) létrehozásáért, melynek célja, hogy a precíziós megoldásokat a technológiai elemek minél szélesebb körére adaptálják.
A 2020. évi Környezetvédelmi Innovációs Díjban (AM) a Mol Nyrt. részesült co-processing eljárásáért, mely biológiai eredetű és fosszilishulladék-alapanyagok együttes átalakítását jelenti gázolajokká.
Az SZTNH 2020. évi Innovációs Díját a Hagyó Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. kapta a számos szabadalommal védett univerzális lepárlóberendezéséért, mely aromaprofilra kifejlesztett számítógépes vezérléssel működik.
Az MKIK 2020. évi Innovációs Díját a Graboplast Padlógyártó Zrt.nek ítélték különleges tulajdonságú padlófejlesztésekért (önfertőtlenítő felületű közületi padló, tömör és habszerkezetű rétegekből felépülő versenysportpadló).
Dr. Pakucs János, aki a Magyar Innovációs Nagydíj-rendszert 29 évvel ezelőtt alapította és jelenleg is szervezi, kijelentette:
A gazdaság növekedését biztosító vállalati innovációs tevékenység az elmúlt évben jelentősen, közel 50 százalékkal emelkedett, ez döntően a hazai innovációs irányítórendszer átalakítása, kormányzati szintre emelése és az állami k+f források jelentős növekedésének eredménye.
A Magyar Innovációs Szövetség egyidejűleg meghirdette a 2020. évi Startup Innovációs Díjat, melyben a 2019-ben alapított Femmetex Hungary Kft. részesült a this is Redy intim női alsóneműért. Termékinnovációjuk teljesen új, környezetbarát alternatívát kínál a nőknek az intim higiéniás eszközök piacán, akár 2,5 normál tamponnyi vért magába szívva.
A 2020. évben már több mint 100 millió forint bevételt értek el.
A 29. Magyar Innovációs Nagydíj-pályázat a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal támogatásával az NKFI Alapból valósult meg. Dr. Birkner Zoltán, az NKFIH elnöke, a zsűri társelnöke kijelentette, hogy a járványhelyzetben még inkább szükség van a kutatás-fejlesztésre és az innováció hajtóerejére, a gazdaság újraindításának és a fenntartható fejlődésnek ez lehet a legfőbb motorja.
Az Innovációs Nagydíj nemcsak az ökoszisztéma szereplőit mozgatja meg évről évre azzal, hogy elismeri a legkiemelkedőbb hazai teljesítményeket ezen a téren, de az innováció társadalmi elfogadottságára is óriási hatással van
– tette hozzá az NKFIH elnöke.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.