Minden napra jut adatközlés az ünnep miatti rövidebb következő héten, így a februári munkaerőpiaci, foglalkoztatási adatokat, a januári kereseti statisztikát és a januári részletes külkereskedelmi forgalmat is közzéteszi a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Hétfőn közli a statisztikai hivatal a januári külkereskedelmi forgalom részletes adatait.
Az előzetes adatok szerint januárban az export euróban számított értéke 5,5, az importé 10,4 százalékkal kisebb volt az egy évvel korábbinál. A külkereskedelmi mérlegtöbblet 417 millió euróval, 830 millióra javult. Az előző hónaphoz viszonyítva az export 4,9 százalékkal nőtt, az import 0,3 százalékkal csökkent.
Kedden a foglalkoztatás és a munkanélküliség februári statisztikája jelenik meg.
Januárban a foglalkoztatottak átlagos havi létszáma 4,537 millió volt. Részben a járvány gazdasági következményeként, részben a szezonális hatások miatt az előző hónaphoz képest 97 ezerrel, a tavaly januárihoz viszonyítva pedig 55 ezerrel csökkent a foglalkoztatottak létszáma.
Szerdán az ipari termelői árak februári és a keresetek januári adatait ismerteti a KSH.
Januárban az ipar belföldi értékesítési árai 3,0, az exportértékesítési árak 8,4 százalékkal nőttek; az ipari termelői árak összességében 6,6 százalékkal meghaladták az egy évvel korábbiakat. Az áremelkedés ütemét elsősorban a forint euróval szembeni gyengülése befolyásolta. Az előző hónaphoz képest a belföldi értékesítés árai 1,2, az exportértékesítés árai 0,4 százalékkal emelkedtek, így a termelői árak összességében 0,7 százalékkal nőttek.
Az átlagkereseteket decemberben átlagosan 66 100 forinttal növelték a nem rendszeres kereseti elemek. A prémium, jutalom, egyhavi különjuttatás nélkül számolt rendszeres bruttó átlagkereset 383 300 forintra becsülhető, ami 10,3 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban. A decemberi nettó átlagkereset kedvezmények nélkül 298 900, a kedvezményeket is figyelembe véve 308 000 forintot ért el.
Csütörtökön a kormányzati szektor tavalyi negyedik negyedéves egyenlegét publikálja a hivatal.
Az előzetes adatok szerint 1629 milliárd forint, a GDP 4,6 százaléka volt a kormányzati szektor 2020. első három negyedévi hiánya. Az egyenleg az előző év azonos időszakához képest 1405 milliárd forinttal, GDP-arányosan 4,0 százalékponttal romlott a koronavírus-járvány gazdasági hatásainak és az azok enyhítésére hozott intézkedések következtében.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.