Parragh László emlékeztetett arra, hogy a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara jelentős mértékben részt vett a gazdaságpolitika alakításában a válság alatt, és javaslataikat a kormányzat minden esetben meghallgatta és támogatta. A válságkezelés során hozott gazdasági intézkedések döntő többsége a kamarával történt egyeztetést követően jelent meg.
Jelezte: a kamarai javaslatok közül nagy port kavart az iparűzési adó kérdését érintő indítványunk. Az iparűzési adónak a kis- és középvállalkozói szektor irányába megvalósuló 50 százalékos csökkentése jelentős összeget hagy a vállalkozásoknál. Javaslatukra a helyi adók mértékét befagyasztották, a vendéglátás áfája a célzott házhoz szállítás esetén 5 százalékra csökkent, a munkahelymegtartás biztosítására a bérkompenzáció folyamatosan rendelkezésre állt.
Elmondta: a kormány beruházásélénkítési programot alakított ki a javaslatunkra, például a SZÉP-kártyán lévő pénzek korlátozás nélküli felhasználásáról.
Emellett az egyik leglényegesebb válságkezelő intézkedés a hitelhez jutás feltételeinek javítása volt 100 milliárdos keretösszegben. Ennek következtében maximum 10 millió forintos kamatmentes újraindítási gyorskölcsönhöz juthatnak a mikro-, kis- és középvállalkozók.
Rámutatott: a Széchenyi Hitelkártya program igen kedvező vállalkozói fogadtatása igazolja, hogy a Széchenyi Hitelkártya meghatározó eleme lett a pénzügyi eszköztárnak, és egyben időtállónak és válságállónak bizonyult. Céljuk, hogy segítsék a likviditás terén a vállalkozásokat, a beruházások pénzügyi feltételeit biztosítsák, és figyeljenek a technológiaváltás, a a digitalizáció, az innováció, a kutatásfejlesztés terén a cégeknek
A hitelezés terén a kamara mintegy 650 milliárd forint szerződéskötést segített, ennek során így több mint 40.000 hiteligénylést nyújtottak be és mintegy 30.000 hitelügylet esetében megkötötték a szerződést. A Széchenyi Kártya Program keretében a 2002-es indulástól napjainkig 340 ezer hitelügylet jött létre, a megkötött szerződések összege elérte a 3 300 milliárd forintot.
Arról is szólt, hogy a Széchenyi Kártyaprogram már a középjövőben új konstrukciókat indítanak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.