Hét éve vásárolt foghíjtelekre épült a Keleti pályaudvar közelében az a 312 szobás, öt konferenciateremmel és 220 férőhelyes mélygarázzsal felszerelt szálloda, amivel az intenzív nemzetközi terjeszkedésbe kezdett Deustche Hospitally felső-középkategóriás brandje, az Intercity Hotel lánc tagjaként debütált Budapesten.
A valójában már májusban megnyílt, 30 millió euróból elkészült szálloda üzemeltetésében és a vendégek kiszolgálásában egyaránt a zöld megoldásokat alkalmazzák, a 2050-re klímasemleges működést célzó hotellánc már az épület megtervezésénél, sőt, már a helyszín kiválasztásánál a fenntarthatósági szempontokra fókuszálnak.
Éppen ezért tömegközlekedési csomópontok mellett, vasúti főpályaudvarok, repülőterek közelében nyílnak Intercity szállodák.
A közösségi közlekedés elérhetősége és a vendégek motiválása annak igénybevételére ugyanúgy a zöld szemlélet egyik eleme, mint a helyi élelmiszerek előnyben részesítése, a műanyag palackok és a kis kiszerelésű élelmiszerek mellőzése a hulladék minimalizálása érdekében. A szálloda zöldenergiát használ, miközben a konferenciatermeket is úgy tervezték meg, hogy természetes napfénnyel önállóan is meg lehessen világítani azokat. A szobák és termek ablakai földig érnek, a fürdőszoba fala is üveg, hogy lehetőség szerint takarékoskodjanak a világítással. A beáramló napfény folyamatosan táplálja a fogadó térben található élő növényeket és a zúzmófalat is, ami természetes módon tisztítja, párásítja a közösségi tér levegőjét.
A Deutsche Hospitality IntercityHotel márkája több mint 40 felső-középkategóriás városi szállodát foglal magában, az IntercityHotel mellett további négy szállodai brandet képvisel a több mint 80 éve Steigenberger néven alapított vállalat. A 2020-ban az amerikai tőzsdén jegyzett kínai Huazhu Hotels Group által felvásárolt Deutsche Hospitally márkái különböző vendégkört céloznak más-más kategóriákban, egyelőre nem közölték, hogy Budapesten a Steinberger Hotels & Resorts, a MAXX by Steigenberger, a Jaz in the City és a Zleep Hotels közül melyik nyit újabb hotelt.
A szállodalánc ugyanis a következő években - úgymond húszasával nyitja majd az újabb és újabb hoteleket. Polgár Tibor, a budapesti Intercity Hotel igazgatója a hotel bejárásán elmondta: arra számítanak, hogy ősztől elkezdődik, és több évig is eltart a vendégforgalom visszaépülése. Egyelőre a vendégek mellett a megfelelő számú és képzettségű munkaerő is hiányzik, 40 fős csapatot terveztek, de 16 dolgozóval működtetik a hotelt.
Átadta a WING, Magyarország egyik legnagyobb ingatlanvállalkozása a 214 szobás B&B Hotels első magyar egységét, amely a Boráros téri Angyal irodaház átalakításával jött létre. A francia economy hotellánc standardjai szerint kialakított hotel a Wing második szállodaberuházása az ibis Styles Budapest Airport Hotel után. A vállalat további három budapesti szállodafejlesztése előkészítés alatt van.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.