Az infláció nem marad öt százalék környékén – októberben hat százalék fölé kúszik, novemberben pedig megközelíti a hét százalékot. Többek között erről is beszélt Török Zoltán, a Raiffeisen Bank vezető elemzője, de azt azért rögtön hozzátette, hogy
ez nemcsak Magyarországra igaz, hanem a régióra is, hiszen ahol gyors a gazdaság helyreállása, ott gyors az infláció is.
Sőt, a szakember azt is hangsúlyozta, amennyiben nem lennének befagyasztva a lakossági rezsiárak Magyarországon, még magasabb inflációs szintemelkedéssel kellene szembenéznünk.
A Magyar Nemzeti Bank keddi kamatemelésével kapcsolatban Török Zoltán megjegyezte, ez elsősorban az árfolyamcsatornákon tud csillapítóerőt kifejteni, bár ott is csak korlátozottan, hiszen a legutóbbi bejelentést követően például gyengült a forint árfolyama. Abban szinte minden elemző egyetért, hogy folytatódik a kamatemelés, Török Zoltán az év végére 2,1, jövő év közepére 2,4 százalékra számít, és az MNB-nek addig kellene emelnie, amíg nem mérséklődik 4 százalék alá az infláció. A vezető elemző úgy véli,
jövőre 4,5 százalékos lehet a pénzromlás mértéke Magyarországon.
Utóbbi kapcsán a Raiffeisen elemzői sajtótájékoztatóján elhangzott, a harmadik negyedévben a beszállítói problémák lassították a feldolgozóipar növekedését, és valószínűleg a következő másfél év is a hiánygazdaság jegyében telhet. Ez akár lassíthatja is a gazdasági növekedést, ám a lakossági fogyasztás- és beruházásbővülés visszabillentheti a várt tartományba:
a bank szakemberei 2021-re 7, jövőre 5,5 százalékos növekedést várnak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.