Papp László (Fidesz–KDNP), Debrecen polgármestere azt mondta, a beruházás a Technológiai és Ipari Minisztérium (TIM), az MVM és a város együttműködésében valósul meg. Az önkormányzat 52 hektáros területet biztosított a napelempark felépítéséhez a legnagyobb, 710 hektáros ipari parkjában.
Kitért rá, hogy 2015 óta megtízszereződött az ipari parkok területe a városban, s ma már meghaladja az 1500 hektárt. Sok beruházó extrém energiaigénye miatt folyamatos az áramfejlesztés a térségben. A város is sokat tesz a fenntarthatóságért: 2014 óta 29 beruházás során történt energetikai korszerűsítés, 7,3 milliárd forint értékben– mondta Papp László. Hozzátette: kiemelt céljuk a város zöld és fenntartható módon történő fejlesztése, ezért indították el a tízezer fa ültetését célzó programot, a zöldváros programot, és csatlakoztak a zöldbusz programhoz. Utóbbi részeként 12 elektromos autóbusz már megérkezett Debrecenbe.
Kiss Csaba, az MVM-csoport termelési vezérigazgató-helyettese jelezte: a 11,5 milliárd forintos beruházáshoz 4,3 milliárd európai uniós forrást nyertek el a Környezeti és energetikai hatékonysági operatív program (Kehop) egyik pályázatán. A debreceni fotovoltaikus kiserőmű közel 15 ezer háztartás éves villamosenergia-szükségletét fedező villamos energiát tud majd megtermelni. A beruházás eredményeként az üvegházhatást okozó gázok mennyisége évente mintegy 33 ezer tonnával csökken – fűzte hozzá a vezérigazgató.
Kiss Csaba azt mondta, 53 ezer napelemet helyeznek el a debreceni repülőtér déli oldalán épülő napelemparkban, amely 2022 októberétől már energiát termel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.