BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kenyérszentelést és látványos aratókoszorús felvonulást tartottak a budai várban

Legyünk büszkék a magyar gazdákra, akik tudásukkal, tehetségükkel, kitartásukkal művelik a földet és kenyeret adnak a nemzetnek – mondta Nagy István agrárminiszter szombaton a budai várban, a Mesterségek Ünnepén tartott kenyérszentelésen, amelyet a több évszázados hagyományt felelevenítve a mesterek és táncosok látványos aratókoszorús felvonulása előzött meg.

Kevés olyan nemzet van a világon, amely évszázadokon át így őrizné és magáévá tenné államalapító királya ünnepét. A Szent István-i örökség a hit, az erő és az ösztönzés mellett az ittlétünket is adta: a földet, amelyen élünk, amely a mindennapi kenyerünket adja nekünk 

– mondta beszédében Nagy István.

NAGY István; I. SZENT ISTVÁN
Fotó: Mónus Márton / MTI

Az agrárminiszter hozzátette, a Szent István ünnepéhez kötődő kenyéráldás hagyományával tiszteletünket fejezzük ki mindennapi kenyerünkért, vagyis az életünkért. 

A világszerte terjedő járvány, a szomszédban dúló háború és a földeket sújtó aszály mind arra int minket, hogy hálát adjunk minden egyes kenyér megszegésekor, és gondoljunk megbecsüléssel azokra a kezekre, amelyek elvégzik a vetést és aratást, hogy legyen kenyerünk 

– fogalmazott.
A mesterek és táncosok aratókoszorús díszes felvonulása a Tóth Árpád sétányról a Tárnok utcán keresztül érkezett a Szentháromság térre, ahol Szivák Tamás, a Mátyás-templom káplánja áldotta meg a Szent István-napi kenyeret, amelyből a résztvevők is fogyaszthattak.

I. SZENT ISTVÁN
Fotó: Mónus Márton / MTI

A vasárnapig tartó 36. Mesterségek Ünnepén, 

az ország legnagyobb népművészeti fesztiválján mintegy ezer hazai és külföldi kézműves vesz részt.

 A díszvendég Dél-Korea, a fesztivál kiemelt témáját a faművességhez kapcsolódó mesterségek adják.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.