A Vállalkozások regionális munkaerő-támogatását eddig 1,7 milliárd forint értékben ítélték meg a munkaadóknak. Az igénylések alapján ígéretes a folytatás is: mostanáig közel 3500 vidéki álláskereső után kértek mintegy hárommilliárd forint vissza nem térítendő támogatást a cégek – ismertette az adatokat a Technológiai és Ipari Minisztérium.
A Vállalkozások regionális munkaerő-támogatása program legfeljebb fél éven át havonta akár 150 ezer forintos hozzájárulással ösztönöz az álláskeresők felvételére. A lehetőség Budapest és Pest megye kivételével az ország minden részében nyitott.
A program augusztus 15. óta az összes vidéki régióban elérhető.
A támogatás célcsoportjába tartozik az, aki
Emellett támogatható az is, aki legfeljebb 30 napja lépett ki a közfoglalkoztatásból, megváltozott munkaképességű, kisgyermeket nevel, ápolási díjban részesül vagy a pályázati dokumentációban felsorolt vidéki kistelepülések valamelyikének lakosa.
A dotáció mértéke a fenti csoportok legalább egyikébe besorolható álláskereső foglalkoztatása esetén a foglalkoztatót terhelő bruttó bér és a ténylegesen átutalt szociális hozzájárulási adó fele.
Amennyiben az újonnan felvett munkatárs több felsorolt kritériumnak is megfelel, akkor a bruttó bér és szocho legfeljebb háromnegyedét vállalhatja át az állam.
További részletek a programról a www.munka.hu portálón találhatók.
Kutnyánszky Zsolt iparért és munkaerőpiacért felelős államtitkár elmondta, hogy májustól augusztusig mindegyik hónapban kevesebb álláskeresőt tartottak nyilván Magyarországon, mint korábban.
„A Vállalkozások regionális munkaerő-támogatásának köszönhetően az első hetekben a legtöbben Baranya, Békés és Bács-Kiskun megyében állhattak munkába. Ágazati bontásban a kereskedelemben, a gépjárműjavításban, az építőiparban és a turizmus-vendéglátásban a legélénkebb az érdeklődés az új lehetőség iránt. A közép-magyarországi régióban továbbra is elérhető a Vállalkozások munkaerő-támogatása, amely a munkatapasztalat-szerzést elősegítő elemekkel együtt országszerte közel 60 ezer álláskereső elhelyezkedését tette eddig lehetővé” – részletezte.
Nincs mese, emelni kell a béreketTavaly még nem tervezett bónusszal, a meglévő juttatások mértékének, körének bővítésével és a hároméves bérmegállapodás 2023-as részének megvizsgálásával, ritkábban alapfizetés-emeléssel is reagálnak a vállalatok arra, hogy az infláció, valamint az alkalmazottaik megtartása miatt növelniük kell a jövedelmeket. A munkavállalók elvárása egyszerűbb: inflációkövető bérrendezést szeretnének. A VG megkérdezett több nagyvállalatot is arról, hogyan kezeli a kiélezett helyzetet. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.