BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Magyarországon esik a legkisebbet az életminőség nyugdíjba vonuláskor

Az OECD mutatója szerint a magyar nyugdíjasok érzik legkevésbé a váltást az Európai Unióban.

A magyar nyugdíjasok érzik meg a legkevésbé a nyugdíjba vonulást a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) statisztikája szerint. Az OECD nettó nyugdíj-helyettesítési rátájának 2020-as adatai szerint az Európai Unióban Magyarország 94 százalékot ért el, amellyel minden tagállamot maga mögé utasított. 

Loving senior couple enjoy a walk together on a winter day
Fotó: Getty Images

Erről Sebestyén Géza, az MCC Gazdaságpolitikai Műhelyének vezetője írt a Növekedés.hu portálon. Mint fogalmazott: a közgazdaságtan a nyugdíjba vonulással járó életszínvonal-változás számszerűsítésére dolgozta ki a nettó nyugdíj-helyettesítési ráta mutatót. 

Ez az arányszám azt mutatja meg, hogyan viszonyul átlagosan a kezdő nyugdíj értéke az utolsó munkában töltött időszak keresetéhez.

A listán Magyarország után Portugália és Hollandia következik, az előbbi 90,3 százalékon, az utóbbi 89,2 százalékon áll. A régióból Szlovákia, Csehország, Románia és Szlovénia is mind 70 százalék alatt áll a mutatóban, azaz az ottani nyugdíjasok életszínvonala több mint 30 százalékot esik, amint abbahagyják a munkát.  

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.