Az idei évben ismét nagy érdeklődés mutatkozott az MNB Intézet Nemzetközi Gazdaság és Gazdálkodás képzése iránt. A Neumann János Egyetem budapesti campusán elérhető képzésnek töretlen a sikere az országban a hasonló területen meghirdetett szakok között. A mesterszak indulásának második évében is kiemelkedő jelentkezési számokkal zárta a felsőoktatási felvételi eljárási időszakot.
Miben lehet mérni a nemzetközi versenyképességet és hogyan lehet az élmezőnybe kerülni? Az MNB Intézet nagy hangsúlyt fektet arra, hogy nemzetközi és hazai versenyeken való részvételre is ösztönözze és felkészítse a hallgatóit, ahol versenyzőként a képzés során megtanultakat kamatoztathatják és nemzetközi színtéren is megmérettetik magukat.
A 2022 őszén megrendezett Bloomberg Global Trading Challange egyetemistáknak szóló versenyén az MNB Intézet hallgatói kiemelkedő eredménnyel zártak.
A 35 országból közel ezer csapat jelentkezésével lebonyolított kihíváson a világ legjobb egyetemi csapataival – például a szingapúri Nanyang Technológiai Egyetem, az amerikai Berkeley, a Columbia Egyetem, a San Diegó-i Egyetem, a francia HEC Paris, az angol University College London, valamint a Hongkongi Egyetem – versenyezhettek hallgatóink. Az Európai Unió egyetemi csapatai között a Nemzetközi Gazdaság és Gazdálkodás mesterszak versenyzői
az első és a harmadik helyen végeztek.
Ez a kimagasló teljesítmény a világ vezető egyetemei között a tizennegyedik és a huszonkettedik helyezést jelenti.
A mesterszak magas színvonalú oktatást kínál azoknak, akik szeretnék elmélyíteni a tudásukat a közgazdaság-tudományi területen. A Nemzetközi Gazdaság és Gazdálkodás innovatív, nemzetközi sztenderdeken alapuló tantárgystruktúrájával kiemelkedik a magyar felsőoktatásban.
A képzés olyan új tudományterületeket fed le, mint az adattudomány (Data Science), a viselkedési közgazdaságtan (Behavioral Economics), a modern pénzügyek (zöldpénzügyek és befektetések a digitalizáció korában), a mesterséges intelligencia és gépi tanulás (Machine Learning).
A modern elméleti tudás elsajátításán felül a képzés célja, hogy a legmodernebb pénzügyi, közgazdasági elemzési eszköztárat gyakorlatorientált módon adja át a hallgatók számára, és a képzésbe a Magyar Nemzeti Bank felső vezetőinek és szakértőgárdájának gyakorlati tudását csatornázza be. Sokkal magasabb szintű tájékozottságot szerezhetnek a hallgatók az adott témakörben, ha a tankönyvek mellett esettanulmányokon és szimulációkon keresztül sajátítják el a tananyagot. Az ilyen innovatív oktatási módszerek a valós gazdasági problémák megértését és hatékony kezelését segítik elő. A képzést elvégzők előképzettsége és naprakész ismeretei nagymértékben járulhatnak hozzá a munkaerőpiacon való sikeres elhelyezkedéshez.
A mesterszak tanulói tovább bővíthetik tudásukat a nyári időszakban is. Az MNB Intézet a legkiválóbb nemzetközi felsőoktatási intézmények által szervezett nyári egyetemeken való részvételt is lehetővé teszi.
Pályázati lehetőséget biztosít olyan nemzetközi ranglisták élén álló intézményekbe, mint az Oxford, a Harvard, a Fudan Egyetem, valamint a Barcelona School of Economics.
A felvételt nyert diákok nemzetközileg elismert közgazdászoktól tanulhatnak az érdeklődési körüknek megfelelő gazdasági témákban. Az egyetemek tárgykínálatban a Data Science, a gépi tanulási módszerek, a szakmai kommunikáció, a tudomány és technológia, a gazdaságpolitika, a fenntartható közgazdaságtan és a legújabb közgazdasági elméleteket bemutató kurzusok egyaránt megtalálhatók.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.