Szokatlan árváltozásról számolt be szerda délelőtt a Holtankoljak.hu. Az üzemanyagár változását figyelő blog ugyanis arról tájékoztatott, hogy péntektől csökkenő üzemanyagárak várhatók a töltőállomásokon.
Miután az elmúlt két hónapban mind a benzin, mind a gázolaj literje 100 forint körül drágult, a mostani fejlemény kvázi trendfordulóként is értelmezhető. A hét utolsó munkanapjától ugyan a benzin nagykereskedelmi ára változatlan marad – önmagában már ez is jó hír –, a dízeléből viszont engednek, így kevesebbet kell érte fizetni. Igaz, nem sokkal,
hiszen a gázolaj nagykereskedelmi ára bruttó 3 forinttal esik.
Ezt az árváltozást figyelembe véve a hét második felében tehát az alábbi üzemanyag-átlagárakkal lehet találkozni a benzinkutakon:
A héten további árváltozás nem lesz, a következő friss információ jövő hét hétfőn érkezik.
A mostani csökkenés okait érdemes részleteiben is vizsgálni, ugyanakkor egy szempontot talán érdemes rögtön kiemelni. Ez pedig a kormányzati jelzés, hogy amennyiben az üzemanyag drágulása indokolja, a kabinet kész beavatkozni a piacon, ahogy azt hosszú ideig megtette a 480 forintos hatósági árazással. Egy esetleges újabb árstop eshetőségéről Orbán Viktor előző pénteken beszélt a Kossuth rádióban. Hétfőn még újabb áremelést hirdettek meg – szerdától, vagyis mától a benzin bruttó 7, a gázolaj pedig bruttó 10 forinttal ugrott meg –, de az elmúlt hetekben szokásosnak mondható második drágulás ezúttal már elmaradt.
Tudjuk, miért ennyire drága az üzemanyag – degeszre keresik magukat az ukránok és a horvátok a magyarokon, de a benzinkutakat sem kell félteniA régióban is extrém drágának számít a magyar üzemanyag. Ennek sok oka van, de a közelmúltban felütötte a fejét egy új jelenség. Az ukránok és a horvátok ugyanis brutálisan megvámolják a Magyarországra érkező kőolajat, ezt pedig végső soron a fogyasztók fizetik meg a benzinkutakon. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.