A magyar állam értékesíti a Yettel Magyarországban meglévő részesedését, miután a 100 százalékos tulajdonában álló Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. megállapodásokat kötött a Yettel Magyarország Zrt. és a Yettel Real Estate Hungary Zrt. 25 százalékos tulajdonrészének, valamint a CETIN Hungary Zrt. 20 százalékos tulajdonrészének értékesítéséről – tudatta közleményében a Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM).
A vevő a PPF csoporthoz tartozó TMT Hungary Holdco B.V. holland holdingtársaság. Az állami részesedések értékének meghatározását, valamint a tranzakció piaci megfelelőségét vizsgáló MEIP-tesztet független szakértők végezték. Kiemelték:
az ügylettel keletkező bevételt az állam a ferihegyi repülőtér visszavásárlásának finanszírozásához fogja felhasználni.
A kormány szerepvállalása a stratégiai jelentőséggel bíró telekommunikációs ágazatban – a Magyar Telekommal, valamint a Vodafone-nal kötött együttműködési megállapodás révén – a tranzakciót követően is megmarad, a Corvinus Zrt. pedig továbbra is 29,5 százalékos részesedéssel rendelkezik a piacvezető szereplői közé tartozó Vodafone Magyarországban – ezzel erőteljesen és hatékonyan képes tulajdonosi oldalról hozzájárulni az ágazat fejlődéséhez.
Hangsúlyozzák: a yetteleseket a tulajdonosi struktúra változása közvetlenül nem érinti, a lakossági és az üzleti ügyfelek a társaság szolgáltatásait a továbbiakban is változatlan formában vehetik igénybe.
Ahogy arról a Világgazdaság a Bloomberg értesülései alapján nemrégiben beszámolt, Magyarország a Katari Befektetési Hatóságot szeretné bevonni abba a konzorciumba, amelyet a kabinet a Budapest Airport Zrt. megvásárlására és fejlesztésére alakít. Az erről szóló üzlet közel áll a véglegesítéshez, de az aláírás a jövő évre csúszhat, mert a vevőknek egyszerre kell megállapodniuk az árról a három jelenlegi tulajdonossal, valamint tíz adóstárssal.
Szintén a Bloomberg információira hivatkozva írtunk arról, hogy a visszaállamosításban a francia Vinci SA is lehet a kormány üzlettársa, amely akár 49 százalékos kisebbségi tulajdonossá és szakmai üzemeltetővé is válhat a deal lezárása után. A lap forrása ugyanakkor már korábban jelezte, hogy a tárgyalások még nem zárultak le.
A 2021-es, sikertelen felvásárlási kísérlet során a repülőteret 4,4 milliárd euróra értékelték.
Az elmúlt két hónapban a magyar állam eladta Erste-részesedését 87,5 milliárd forintért, majd az eddigi 45-ről 10 százalékra csökkentette tulajdonrészét a Vienna Insurance Group biztosítócsoport magyarországi üzletágában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.