A páciensek és felhasználó szakemberek visszajelzései alapján együtt fejlesztik tovább a digitális betegút-menedzsment rendszert, a Dr. BetMent, amely kapcsolódik az EESZT-hez – tudatta a Roche Magyarország, amelynek alapítványa adományozta az applikáció első verzióját a magyar államnak. Az innovatív eszköz a jövőben újabb kórházak bevonásával, több betegségtípusra kiterjesztve fejlődik majd.
A Dr. BetMen digitális betegútmenedzsment-rendszer olyan integrált megoldást kínál, amely a pácienst a teljes betegútján végigkíséri:
Egyebek mellett kezelési tervet, időpontfoglalási rendszert és konzultációs lehetőséget kínál a felhasználóknak, azaz a háziorvosnak, a szakorvosnak, az ellátásszervezőnek és a páciensnek. Mindezek révén tervezhetőbbé és követhetőbbé tehető a betegút az alapellátástól a szakorvosi kezeléseken át az utógondozásig, illetve a terápiák elemzéséig.
A Dr.BetMen első verzióját a Roche Magyarország a Bács-Kiskun Megyei Kórház dolgozóival közösen fejlesztette, az onkológiai betegút kezelési, rehabilitációs és utógondozási szakaszának protokollizált, és egyúttal személyre szabható kialakításának érdekében.
A digitális betegútmenedzsment rendszer egyik nagy előnye, hogy a segítségével fel lehet ismerni a jó gyakorlatokat az ellátásban: azokkal, amelyek jobb eredményekhez vezetnek, frissíteni lehet a meglévő eljárásokat
– mondta dr. Horváth Zsolt, a Bács-Kiskun Megyei Oktatókórház vezető onkológusa. Hozzátette: a Dr. BetMen jelentős szerepet tölthet be a jövő hazai betegellátásában, mert csökkentheti az adminisztrációs időt, javíthatja a páciens és az egészségügyi szolgáltató kapcsolatát, tervezhetőbbé tenné az orvosi munkát és az emberi erőforrás-menedzsmentet, dinamikusabbá a szakmai erőforrások allokálását.
A fejlesztés elősegítése érdekében együttműködési megállapodásokat kötött a Roche Magyarország által alapított Magyar Személyre Szabott Egészségügy Fejlesztéséért Alapítvány (SzEFA), a Belügyminisztérium (BM), az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) és öt kórház.
Az Országos Korányi Pulmonológiai Intézetével együttműködésben például a tüdőbetegségek korai felismerésének és diagnosztizálásának támogatása kerül fókuszba, a 2-es típusú diabétesszel és szövődményeivel összefüggésben a Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház és Rendelőintézet, valamint az Új Szent János Kórház és Szakrendelő vesz részt a fejlesztésben, míg a központi idegrendszert érintő vérzéses vagy koagulációs eseményekkel kapcsolt kórképek utógondozásában az Országos Mentális, Ideggyógyászati és Idegsebészeti Intézet.
A tervek szerint a beteg partnerré válik és egyben aktív résztvevővé saját egészségének menedzselésében: tisztában van vele, mikor, mire kell készülnie, közben folyamatos törődésben van része. Ez magasabb szintű bizalom kialakulását eredményezi, amivel párhuzamosan nő a rendszerszintű átláthatóság, a szervezhetőség, a tervezhetőség.
Egy ilyen betegutakra épülő, ellátásszervező szolgáltatáscsomag eredményesen tud integrálódni az EESZT-be, amely hálózatot és alapot, valamint innovatív funkcionalitásokat biztosít, és biztonsággal köti össze az egészségügyi ellátás szereplőit
– mondta dr. Takács Péter egészségügyért felelős államtitkár. Kifejtette, hogy az e-health fejlettségi szintjét tekintve Magyarország jelenleg is kiemelkedik az európai mezőnyből, az egészségügy megújítása, fenntartható alapokra helyezése, a hatékonyan működő, minőségorientált, betegközpontú és a prevenciót támogató egészségügyi rendszer létrehozása pedig a legfontosabb kormányzati célkitűzések között szerepel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.