BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A kecskeméti Mercedes új gyárigazgatójával tárgyalt Nagy Márton

A nemzetgazdasági miniszter elmondása szerint a magyar kormány számít a külföldi tulajdonú cégek, így a Mercedes befektetéseire és beruházásaira is.

Hivatalában fogadta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter Jens Bühlert a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. új gyárigazgatóját – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium. Mint az a tárca közleményéből kiderült, a felek az aktuális gazdasági folyamatok mellett áttekintették a kecskeméti gyár bővítésének helyzetét. 

109th Annual Chicago Auto Show 2017
A Mercedes így a magyar beruházás- és exportvezérelt gazdaság meghatározó szereplője.
Fotó: BILGIN S. SASMAZ / AFP

A tárcavezető a megbeszélésen köszönetét és elismerését fejezte ki a nyugdíjba vonuló Christian Wolff munkájáért, amiért 8 éven át tartó irányítása alatt a vállalat kecskeméti üzeme a globális termelési hálózat meghatározó szereplőjévé vált.

A Mercedes a világ egyik legsikeresebb autóipari vállalatcsoportja, a hazai járműgyártóipar második legnagyobb szereplője, Bács-Kiskun vármegye legnagyobb befektetője. A Mercedes Magyarországon másfél évtizede van jelen, évente több mint 150 ezer járművet gyárt, árbevétele meghaladja a 4 milliárd eurót, miközben közel 5 ezer család megélhetését biztosítja. A Mercedes így a magyar beruházás- és exportvezérelt gazdaság meghatározó szereplője.

A miniszter hangsúlyozta:

a kormány elkötelezett a gazdasági növekedés helyreállítása, a dinamikus növekedés elérése mellett, amely érdekében növelni kell a fogyasztást, tovább kell bővíteni a munkaerőpiaci aktivitást, és 25 százalék felett kell tartani a beruházásokat.

Ebben a kormány számít a külföldi tulajdonú cégek, így a Mercedes befektetéseire és beruházásaira is. Nagy Márton kiemelte: a kormány célja, hogy a magyar cégek erősödése és a beszállítói láncokban történő előrelépése mellett, 2030-ra a feldolgozóipar részaránya a GDP-n belül 30 százalékra emelkedjen, az export teljesítménye a GDP 100 százalékára nőjön, a 100 milliárd eurós FDI-állomány pedig megduplázódjon. A felek egyetértettek abban, hogy a járműgyártás jövőjét és teljesítményét meghatározza az elektromos közlekedés.

A kormány ezért arra törekszik, hogy tovább erősítve Magyarország találkozási pont jellegét, a nyugati és keleti tőke, valamint high-tech technológia hazánkban kapcsolódjon össze.

Ezt a logisztikai ágazat tudatos és szisztematikus fejlesztése is támogatja, hiszen „az előállított járműveket és alkatrészeket el is kell szállítani” – tette hozzá a tárcavezető.

A logisztikai ágazat teljesítménye mindennek következtében a GDP 5 százalékáról annak 10 százalékra emelkedhet.

 

Ferihegyi reptér visszavásárlása: Nagy Márton új dátumot mondott a megállapodásra

Most már tényleg a küszöbön áll a Budapest Airport visszaszerzése.

 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.