Nyilvánosságra hozták a pótfelvételi ponthatárokat – tájékoztatott a Felvi.hu. A pótfelvételi eljárás lehetőséget biztosít azoknak, akik korábban nem, vagy nem sikeresen pályáztak felsőoktatási intézménybe, hogy mégis megkezdhessék tanulmányaikat a 2024-es tanévben. A jelentkezők az E-felvételi felületén is megtekinthetik az eredményüket.
Csütörtök délután megjelentek az egyetemek által meghúzott ponthatárok és a pótfelvételizők közül sokaknak már befutottak az értesítések sms-ben is arról, hogy bejutottak a megcélzott képzésre.
Bár a meghirdetett képzések többsége önköltséges volt, akadtak a legnépszerűbb szakok esetében is állami ösztöndíjas férőhelyek, amiken ezúttal is magas ponthatárokat húztak
– számolt be az Eduline.
A 2024-es általános felvételi eljárás öt legnépszerűbb, pótfelvételin is meghirdetett alapszakán, önköltséges (ANK) vagy állami ösztöndíjas (ANA) formában meghirdetett képzéseken, az alábbi módon alakultak a ponthatárok:
gazdálkodási és menedzsment
pszichológia
kereskedelem és marketing
mérnökinformatikus
nemzetközi gazdálkodás
Míg egyes szakokon akár 400 pontot is el kellett érni a sikeres felvételihez, akadtak olyan képzések is, ahová minimális pontszám is elegendő volt. A Dunaújvárosi Egyetemen az önköltséges nappali tagozatos alapképzések közül kommunikáció- és médiatudomány szakra 136 pont, műszaki menedzser képzésre 130 pont, míg gazdaságinformatikusi szakra mindössze 131 pont kellett a bejutáshoz. Az Edutus Főiskolán is csak 132 pontra volt szükség, hogy valakit felvegyenek önköltséges, nappali tagozatos kereskedelem és marketing szakra.
Mint korábban a Világgazdaság is megírta, 17 ezernél is többen jelentkeztek a 2024-es pótfelvételin valamelyik magyar egyetemre. Bár túl sok állami ösztöndíjas hely nem volt, a pótfelvételizők 44 százaléka mégis valamilyen állami ösztöndíjas szakot jelölt meg, kétharmaduk alapszakot. Mesterképzésre a jelentkezők 15 százaléka felvételizett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.