A Danubius Hotels Rt. városi szállodáinál a kapacitásbővítést jelentéktelen vendégszám-növekedés kísérte már tavaly is, és ez a tendencia folytatódott 2002 első negyedévében, ami fokozta az árversenyt a szállodák között ? áll a társaság gyorsjelentésében. Továbbra is kedvezőtlenül érintette a céget a forint felértékelődése. A tavalyi terrortámadás miatt a tengerentúlról érkező vendégek száma még mindig jelentősen elmarad az ilyenkor szokásostól, a további kilátások valamivel kedvezőbbek.
A kedvezőtlen folyamatokat némileg kompenzálta a sikeres rendezvényturizmus, amely 122 millió forint profitnövekedést produkált, és az új fitnesz-wellness szolgáltatásokból származó árbevétel-növekedés.
A Danubius konszolidált árbevétele mindössze 0,1 százalékkal, 5,5 milliárd forintra nőtt. A költségek összességében 0,9 százalékkal, 6,6 milliárd forintra emelkedtek. Ezen belül költségmegtakarítás jelentkezett a tavaly év végi átszervezések eredményeként.
Az adózás és kisebbségi részesedés előtti veszteség 1,125 milliárd forint lett, ami 4,5 százalékkal nagyobb az előző év azonos időszakához képest ? áll a nemzetközi számviteli szabályok szerint (IAS) készült gyorsjelentésben.
A Danubius szerint a negyedévet követően is kevés jele van a piaci fellendülésnek. A társaság áprilisi közgyűlésén Betegh Sándor vezérigazgató 11,3 százalékos árbevétel-növekedést jósolt 2002-re az optimista tervek szerint, ami 35,6 milliárdot jelent és 5,7 milliárd forintos adózás előtti profitot. Ebbe azonban nem számolták bele a várható akvizíciókat, így például a pöstyéni SLK gyógyszállókomplexum napokban megszerzett 67 százalékét (VG, 2002. május 9., 18. o.).
Lovas Judit
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.