Makszim Vengerov 1974-ben született a szibériai Novoszibirszkben. Ötéves korában adta első nyilvános koncertjét, tízévesen megnyerte a lengyel Wienieawski-hegedűversenyt, majd meghívást kapott a hollandiai Concertgebow, utána pedig a BBC zenekarától, s fellépett a Salzburgi Ünnepi Játékokon. De a valódi nemzetközi karrierje még csak ezek után kezdődött. 1990-ben ugyanis megnyerte a nemzetközi Carl Flesch-hegedűversenyt. Azóta a világ vezető zenekaraival és karmestereivel lépett fel, a Teldec, majd az EMI Classics exkluzív művésze lett, készített lemezt például Zubin Mehtával, Msztyiszlav Rosztropoviccsal, Daniel Barenboimmal. Kapott például Amadeus-, Edison-, Gramophone-díjat, s többször elnyerte az év muzsikusa címet. Egyébként 1997 óta ő a UNICEF első "klasszikus zenész utazó nagykövete", s ezt komolyan is veszi: igyekszik adományozókat megnyerni különféle UNICEF-programokhoz, a koncertjeinek a tizede évente jótékonysági hangverseny.
Vengerov nemcsak nagy tehetség, lenyűgöző képességű, virtuóz muzsikus, hanem "csupa élet", elementáris játékú előadóművész is. A zene és az élet nála tökéletes harmóniában van, képes minden érzelmet, finom árnyalatot visszaadni. Sokszínű művész, jellemző rá a szenvedély és a zenei visszafogottság is. Vengerov párbeszédet folytat, amikor fellép: a zeneszerzővel, a művel, önmagával és a közönséggel. Ráadásul különleges, a Stradivarik között is kiemelkedően szép, telt hangzású hegedűn játszik, amelyet 1727-ben Antonio Stradivari készített. Ez a legendás Kreutzer-Stradivari, amely Rodolphe Kreutzer francia hegedűművész-zeneszerzőé volt.
Igaz, már elfogytak a jegyek a 23-i és 24-i bécsi koncertre, amelyen Fazil Say török zongoraművésszel együtt ad elő Brahms-műveket, ám a hangverseny előtt állójegyek kaphatók a Musikvereinben, a világ egyik legrangosabb koncerthelyszínén, ahol gyönyörűségesen szól a muzsika. A Musikverein 1870-ben nyílt meg, s azóta legendás akusztikájával vonzza a világ legnagyobb művészeit, zenekarait és a hallgatókat. Az építők műgonddal terveztek meg mindent - még azt is kikísérletezték, hogy a pódium alatt lévő hangszerraktárban melyik hangszert hová tegyék. Mert ez is befolyásolja a teremben az akusztikát. Azt is tudták, hová építsenek balkonokat, amelyek természetesen fából készültek (pedig kívülről márványnak látszanak), tudták, hová tegyenek még puha drapériát. Amint aranyozott faszobrok sorával sem csak a küllem miatt ékesítették a terem két oldalát.
Aki szeret különleges koncerteket hallgatni, érdemes böngésznie a Musikverein honlapját (www.musikverein.at). Daniel Barenboim például áprilisban 8 estén előadja Beethoven összes zongoraszonátáját, májusban a Berlini Filharmonikusok játszanak Sir Simon Rattle vezényletével, júniusban a Bécsi Filharmonikusok Riccardo Muti dirigálásával.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.