Talán jó húzás volt a miniszterelnöktől, hogy kívülről választott rendőri vezetőt; Bencze Józsefet, a VPOP rendészeti főigazgatóját jelölte az országos rendőr-főkapitányi posztra. Az úgynevezett „rendrakáshoz” külsőst szoktak hívni, amolyan kemény legényt. Még rejtély, a főkapitány miként ellensúlyozza, hogy Takács Alberttől igencsak távoli ez a terület. Az igazságügy élére jogász kell – mondták. Ám az új tárcavezető finoman szólva sem látszik éppen beavatottnak a rendőrség ügyeibe, ami a jelen helyzetben lehet, hogy nem ártana. Igaz, Takács felkészülési időt kért.
Bizalmat, hitet és együttműködést kért viszont Gyurcsány Ferenc a szocialista frakciótól, amikor – állítólag noszogatásra – eléjük állt, hogy magyarázatot adjon: van-e összefüggés egy újságcikknek az őszödi beszéd kiszivárogtatásában érdekeltekkel kapcsolatos találgatása, illetve az általa felsorolt erős emberek között. Véletlen-e, hogy még mindig nem tudni, kinek állhatott érdekében a kormányfő „élete legjobb” beszédének nyilvánosságra hozatala, s véletlen-e, hogy a Gyurcsány „gyengüléséről” szóló hírekkel párhuzamosan kezdődött az ellenfelek sajtóbeli gyengítése.
Az összeesküvés-elméletek gyártásában már profinak tűnő szocialisták tanácstalanul állnak az előtt, miért és kinek a forgatókönyve szerint történnek bizonyos dolgok. A kormányfő talán nem tudja már, kinek hihet, kiben bízhat, s talán még mindig híján van az ütemérzéknek. TE
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.