Szeptember közepére várható a támogatási döntés a Gazdaságfejlesztési és a Közép-magyarországi operatív program (GOP, KMOP) június 11-én lezárt pályázatainál. Ezek a B és C jelű kiírások komplex technológiafejlesztésre és munkahelyteremtésre vonatkoztak, az érdeklődés irántuk a vártnál lényegesen nagyobb volt, az előirányzott keretösszeg 117 és 508 százaléka között mozgott (VG, 2007. június 19., 5. oldal). Lapunk úgy értesült, hogy a jövő hónap közepén kerülnek az értékelők javaslatai a bírálóbizottság elé, és ezeket egyenként megvizsgálva születik döntési javaslat minden pályázatról. A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) ezek alapján dönt. Egyes szakértői vélekedések szerint némileg meghoszszabbíthatja ezt a folyamatot, hogy viszonylag sok – több tucat – méltányossági kérelmet adtak be az elutasított pályázatok gazdái az illetékes irányító hatósághoz és az NFÜ-höz; ezek elbírálása időt igényel. A fellebbezések sorozata az elutasítások ellen azt erősíti meg, hogy az országban igen nagy, a központi régióban pedig kiugróan magas – több mint ötszörös – az igény az ilyen jellegű fejlesztések iránt.
A támogatást igénylő projektterv vizsgálata mellett döntés-előkészítés keretében a legnagyobb – 50–500 millió forintos – támogatást ígérő C típusú pályázatoknál kötelező volt teljes körű előzetes helyszíni ellenőrzést tartani. Ez mintegy 180 pályázót érintett. Ennek során győződtek meg a Magyar Gazdaságfejlesztő Központ (Mag) Zrt. illetékesei a beruházások megvalósíthatóságáról, megalapozottságáról. A B típusú, 5–50 millió forintot igénylő pályázatok értékelése is a vége felé közeledik. Ezeknél a projektgazdák a támogatási döntés után számíthatnak szúrópróbaszerű ellenőrzésre. KoM
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.