A gazdagásghoz egymillió, a szupergazdagsághoz 30 millió dollár vagyonnal kell rendelkezni a statisztikában - utóbbi csoportnak a negyede kihullott 2009 elejére. A Handelsblatt összeállításában országokra lebontják, hol, milyen a sorsa manapság a gazdagoknak.
10. Brazília
Itt 143 ezerről 131 ezerre csökkent a dollármilliomosok száma, ami átlagon alulinak tekinthető. Dél-Amerikáról általánosságban elmondható, hogy itt kevésbé érintette a tehetőseket a válság, mint Észak-Amerikában vagy Európában.
9. Olaszország
207 ezerről 164 ezerre esett vissza a gazdagok száma, így Olaszország az előző évi rangsorhoz képest egy helyet veszített.
8. Svájc
Méhozzá Svájc javára, ahol szintén visszaestek a dollárban mérhetően is jómódúak, de még mindig 185 ezren vannak.
7. Kanada
Kanada megőrizte hetedik helyét, holott itt mintegy negyedével esett vissza a milliomosok száma: 281 ezerről 213 ezerre.
6. Franciaország
Az európai összehasonlításban Franciaország a harmadik helyet foglalja el 346 ezer gazdag lakosával. Holott 2007-hez képest itt is 50 ezren kiestek e kategóriából.
5. Nagy-Britannia
Éppenhogy elérték a britek a top5-öt: kiemelten érintette az ittenieket a válság hatásai. 362 ezren számítanak még mindig gazdagnak, a korábbi 491 ezerből.
4. Kína
A Közép Birodalma megállíthatatlanul tör előre, a milliomosok között is: 2008-ban pedig már Nagy-Britanniát is megelőzte. Ehhez hozzájárul gazdasági növekedése, de a zárt paci rendszere is. És ugyan itt is visszaesett a gazdagok száma, 364 ezer milliomosával egy hellyel előrébb lépett.
3. Németország
Külön érdekesség, hogy a németek vagyonát is átlagon alul érintette a válság - miután már évekkel korábban beváltották kockázatos kitettségeiket biztonságosabb papírokba. A dollármilliomosok száma "csupán" 2,7 százalékkal csökkent itt, 833 ezerről 810 ezerre.
2. Japán
Japánban él a csendes-óceániai - ázsiai térség milliomosainak a fele - még úgy is, hogy 1 517 000-ről 1 366 000-re csökkent létszámuk. Külön megjegyzendő, hogy a Japánok azon kevesek közé tartoznak, ahol már 2007-ben is csökkent a tehetősek száma, köszönhetően a gazdaság lassulásának és a gyenge tőzsdei teljesítménynek.
1. USA
A legtöbb gazdag azonban továbbra is az Egyesült Államokban él: 2008-ban 2 460 000 ember bírt legalább egymillió dolláros vagyonnal. Hiába érintette a válság kiemelten az amerikaiakat (2007-ben még több mint 3 millióan voltak gazdagok), bőven megtartották első helyüket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.