Az E.ON szóvivője a The Timesnak úgy nyilatkozott: a vállalat 2006 óta nem termelt profitot a szigetországban és erre idén sem kerül sor, a céges ügyfelek ugyanis problémát jelentenek. A brit vállalatok cash flow problémáik megoldására nem fizetik ki a gázszámláikat, ez pedig nem csak az E.ON-t, hanem a német RWE szolgáltatót is érinti. A cég közölte: a brit energiaellátásra vonatkozó kormányzati programok idén mintegy 87 millió fonttal kerülnek többe, a cég jövedelme jelentősen csökkent.
Az E.ON azt szeretné, ha a kormányzati szervek figyelembe vennék veszteségeit a gázárakkal kapcsolatos tárgyalások során. A szolgáltatók és az energiaügyi hatóság szerepét betöltő Ofgem már korábban konfliktusba kerültek. A felügyelet a hat legnagyobb energiaipari vállalat vezetőjétől levélben kért magyarázatot arra: miért nem adják tovább a fogyasztóknak a gázár csökkenésével járó árkedvezményt.
A vállalatok ezzel kapcsolatban úgy érvelnek, hogy a jelenleg a lakosságnak értékesített gáz ára magasabb, hiszen a cégek akár egy évre előre szerződnek a gázkészletek felvásárlásáról. Az E.ON emellett közölte: két éven keresztül többet fektettek be az Egyesült Királyságban, mint amennyi profitot termeltek, az elkövetkező időszakban évente 1 milliárd fontot költenek majd a szigetországi működésre. Ez pedig az E.ON szerint hosszú távon nem fenntartható.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.