A harminc legfejlettebb országot tömörítő szervezet támogatja az Európai Uniónak az egységes pénzügyi felügyeletre vonatkozó elképzelését. Az OECD több hatalommal ruházná fel az Európai Unió terveiben szereplő European System of Financial Supervisors és a European Systemic Risk Council szervezeteket – írja a Times Online.
Az OECD úgy látja, hogy az új, egységes felügyelet híján a határokon átnyúló problémák nem deríthetőek fel és a nemzetközi szervezetek hiánya a válságmenedzsmentet is megnehezíti.
A tagországok egyes páneurópai hatáskörrel rendelkező cégek, például a hitelminősítők engedélyezését és felügyeletét helyeznék az új hatóságok felügyelete alá.
A közösség a hónap későbbi részében hozza nyilvánosságra az európai pénzpiac szabályozására irányuló elképzeléseit a de LarosiÈre jelentés alapján.
Az EU-n belül elsősorban Franciaország adna jelentős hatalmat a leendő felügyeleti szervek kezébe, Nagy-Britannia azonban ragaszkodik hozzá, hogy a végső szó a nemzeti hatóságoké legyen.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.