A válság közepette sem állt le az építkezéssel az Erste Bank privát banki üzletága, és elbocsátások helyett a területen dolgozó alkalmazottak és tanácsadók létszámának növelését tervezik – jelentette ki mai sajtótájékoztatóján Kállay András igazgató.
Hozzátette: annak ellenére, hogy a hitelintézet ezen üzletága mindössze három éve van jelen a piacon, ez idő alatt 85 milliárd forintra növelte az általa kezelt vagyont, az ügyfelek száma pedig kilencszáz körül alakul.
Ezzel az Erste felzárkózott a legnagyobb szereplők mögé, az 50 millió forint feletti pénzügyi vagyonnal rendelkező szegmensben 6-7 százalékos a piaci részesedése. (Az Erste 2006-ban vette át az ING privát banki portfólióját, ami 16 milliárdos „hozott” állományt jelentett, azóta viszont kizárólag organikus úton növekedett az üzletág.)
A bank markáns, 50 millió forintos belépési küszöböt alkalmaz az üzletágban, az egy ügyfélre jutó átlagos pénzügyi vagyon pedig 80-100 millió forint körül mozog.
További növekedés viszont – szögezte le Kállay András – csak belső, illetve külső akvizícióval lehetséges, hiszen nettó pénznövekedésről most nem lehet beszélni a hazai piacon.
A bank – tette hozzá – elsősorban azoktól a konkurensektől igyekszik új ügyfeleket elhozni, akik hasonló belépési limittel dolgoznak, hiszen tíz-húsz millió forintból nem igazán lehet ütőképes portfóliót összeállítani.
Ami pedig az ügyfelek szokásait illeti: az igazgató szerint az utóbbi időszakban a privát banki kliensek a korábbinál rendszeresebb kapcsolatfelvételt igényelnek - sokszor személyesen is -, és a korábbinál is alacsonyabbá vált a kockázatvállalási hajlandóságuk.
Az Erste privát banki portfóliójában egyébként jelenleg 40-50 százalék között mozog a forint- és devizabetétek, 20-30 között a befektetési alapok aránya, a maradékon pedig kötvények, állampapírok, ETF-ek (tőzsdén kereskedett alapok), illetve részvények osztoznak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.