Tölgyessy Péter szerint a Magyar Televízió megszüntetett reggeli műsorát abban a formában elindítani sem lett volna szabad a kilencvenes években. Az alkotmányjogász emlékeztetett: ebben az időben jellemzően külső beszállítókkal készíttették a műsorokat, fizettek értük, ráadásul a hirdetési bevételeket is a gyártók kapták. Mindez bombaüzlet volt annak, aki csinálta, de egyben ez volt a közszolgálati televízió leépülésének kezdete is. Az alkotmányjogász hozzátette: nyilvánvaló, hogy a Nap-kelte egy irányba húzott, bulvárosította a politikát, képi világa pedig elavult volt - mondta Tölgyessy Péter az MR1-Kossuth Rádió reggeli műsorában.
Tölgyessy úgy látja, a Nap-kelte helyén most egy egyszerű, olcsó műsort próbál készíteni a Magyar Televízió. Az alkotmányjogász utalt rá: nagy bajban van a közszolgálati adó, nézettsége tíz százalék alatti, ami nemzetközi összehasonlításban nagyon alacsony. Ehhez képest óriási pénzek mennek el a közszolgálati televíziózásban, vitatható kifizetésekkel, de nemcsak a közszolgálati nyilvánossággal van baj - tette hozzá.
A közönség egy része otthagyta a mértékadó fórumokat, mondván, nem érdekli őket a politika, és csak a bulvárt nézi – folytatta Tölgyessy. A maradék közönség egy jelentős része pedig valójában a saját előítéleteit akarja megerősíteni, „az én táborom jó, a másik pedig gonosz” elv alapján. Létrejött egy olyan sajtószerkezet, amelynek sok fóruma szinte lehetetlenné teszi, hogy a bonyolult kérdéseket is meg lehessen beszélni – tette hozzá.
Tölgyessy Péter a sajtószerkezet változásairól szólva felhívta a figyelmet a megyei lapok döntő szerepére is. Mint fogalmazott: vidéken alig olvasnak országos napilapot, van olyan megye, ahol a megyei lapok 95 százalékát jelentik a napilappiacnak – húzta alá.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.