A válaszadó cégek legnagyobb része (31,89 százaléka) közepesnek ítélte meg a nemfizetésekből adódó kockázatot. A több mint 1000 cég 63,21 százaléka közepes vagy ennél nagyobb kockázatot tulajdonított partnereik nemfizetésének.
A kutatás keretében a válaszadó cégek 1-5-ig terjedő skálán értékelték, hogy számukra mekkora kockázatot jelent partnerük nem-, vagy késve fizetése. Csupán 14 százalékuk nyilatkozott úgy, hogy egyáltalán nem jelent számukra kockázatot a vevői nemfizetés. A felmérésből kiderül, hogy Magyarországon 86 százalékánál jelen van a partnerek nemfizetéséből eredő kockázat, azaz a cégek nem hagyhatják figyelmen kívül ezt a jelenséget.
A területek szerint is megoszlanak a nemfizetési kockázatra vonatkozó vélemények. A Legjobbnak a helyzetet Győr- Moson-Sopron, Zala és Somogy megye vállalatai értékelték, míg a legnagyobb kockázatot Veszprém, Hajdú-Bihar, Baranya, Jász-Nagykun-Szolnok megyében látják.
A kutatás a kis és középvállatokra koncentrált a megkérdezéskor. A 300 és 1000 millió forint közötti éves árbevételű cégek értékelik a leginkább úgy, hogy számukra jelentős kockázatot jelent partnereik nem teljesítése. A foglalkoztatottak létszámának tekintetében a 5-9 főt foglalkoztató cégek érzik magukat a nemfizetésnek leginkább kitéve, míg az 50-249 főt foglalkoztató vállalatok stabilitásunknak köszönhetően kisebb kockázatot tulajdonítanak a vállalati nemfizetésnek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.