Egy hónap alatt Németországban és Brazíliában változott a legtöbbet a gazdaság teljesítményének megítélése pozitív irányba. India és Magyarország áll a dobogó második helyén, minket szorosa követ Svédország, Dél Afrika és Indonézia holtversenyben a harmadik helyen – derül ki az Ipsos 24 országra kiterjedő elemzéséből.
Szeptember óta, egy hónap alatt a legnagyobb visszaesés Belgiumban, Kanadában és Nagy Britanniában következett be. Lengyelországban és Argentínában sincsenek megelégedve a gazdaság teljesítményével.
A legjobban Indiában vannak megelégedve a gazdaság jelenlegi teljesítményével, mintegy 88 százalék gondolja úgy, hogy „jó” a gazdaság jelenlegi teljesítménye. Kínában 79 százalék tartja kedvezőnek, Ausztráliában az emberek 78 százaléka tartja jónak a jelenlegi gazdasági teljesítményt. Németországban az emberek 69 százaléka vélekedett úgy, hogy minden rendben van a gazdasággal.
Magyarországon a megkérdezetettek 13 százaléka gondolja úgy, hogy jó a gazdaság állapota, 3 százalékponttal előz meg minket Olaszország, és 1 százalékponttal vagyunk Nagy Britannia előtt. Hazánkban az előző hónapban még 7 százalékon állt a mutató, egy hóna alatt 6 százalékpontot javult.
A globális átlagos elégedettség a szeptemberi 40 százalékról 42 százalékra emelkedett – áll az Ipsos elemzésében.
A G8 országai közül Németország megelőzte Kanadát, 1 százalékponttal áll az észak-amerikai állam előtt Európa legnagyobb gazdasága. A vezető hatalmak közül a japánok gondolják úgy, hogy a gazdaság állapota igen rossz: mindössze 8 százalék az elégedettek aránya.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.