Az Itar-TASZSZ szerint a befektetést megelőző megvalósíthatósági tanulmány során elemezték a Dél-Koreába irányuló orosz gázszállítások lehetséges módozatait, nevezetesen, hogy vezetéken szállítsanak-e földgázt, vagy pedig sűrített, illetve folyékony állapotban. A további tárgyalásokon döntenek arról, hogy melyik variánst választják.
Miller megjegyezte: nem vették fontolóra a tenger alatti vezeték megépítésének lehetőségét. Arra a kérdésre pedig, hogy fontolóra veszik-e a földgáz Észak-Koreán keresztül történő továbbszállítását, a Gazprom főnöke azt felelte: a gáz szárazföldön történő szállítása megfontolás tárgyát képezi - jelenti az Itar-TASZSZ.
Itt a hitel! Hol a hitel? Ínség vagy bőség jön a vállalati hitelezési piacon? Kinek adnak kölcsönt a bankok, s kinek nem? S vajon miért nem? Túl nagy a kockázat? Kevés a biztosnak látszó befektetés? Ha kíváncsi a részletekre, s más vállalkozások tapasztalataira, jöjjön el a Világgazdaság konferenciájára december 2-án a Gerbeaud Házba Budapesten. Részletek: www.vg.hu/konferencia oldalon találhatók.
A tervek szerint már 2017-től megindulhatnak a gázszállítás Dél-Koreába, ahol jelenleg egyáltalán nem folyik gázkitermelés, az ország készletei pedig rendkívül korlátozottak. Korea gázigényét eddig kizárólag LNG-vel elégítették ki, a tengerparti depóból egy majd 2 500 kilométer hosszú vezetéken keresztül érkezik a gáz az ország belső területeire.
A Gazprom stratégiájának része LNG kapacitásainak fejlesztése, emellett az orosz óriás igyekszik az Európán kívüli piacok felé fordulni, mivel – mint legutóbbi eredményjelentéséből kiderült – az öreg kontinens fogyasztói egyre inkább a rugalmasabb feltételeket biztosító Katar és Norvégia felé fordulnak gázért.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.