„Magyarország besorolása vékony jégen egyensúlyoz, de úgy gondolom, hogy a Merrill Lynch nem változtat az ország minősítésén idén” – hangsúlyozta a vállalat közgazdásza. Szerinte a besorolásokat végző cégeknek nincs okuk Magyarország adósságának leminősítésére, hiszen a gazdaság komoly fejlődési jeleket mutat.
A Standard & Poor’s, a Fitch Ratings és a Moody’s Investors Service mind a legalacsonyabb, még befektetésre ajánlott kategóriába sorolják hazánkat negatív kilátásokkal. Ez utóbbi azért, mert úgy látják, a kormány gazdaságpolitikája nem lesz fenntartható hosszú távon.
Az Orbán-kormány gazdaságpolitikája a növekedésre koncentrál, miután hazánk 18 éve nem látott recesszióba süllyedt, s végül 2008-ban nemzetközi hitel felvételére szorult. Január 14-én Matolcsy György, nemzetgazdasági miniszter úgy nyilatkozott, 2013-ban 4, 2014-ben 6 százalékos gazdasági növekedés várható.
A kormány februárban jelenti be a strukturális átalakításokról szóló terveit, emellett a kabinet a gazdaság négy ágazatában tevékenykedő nagyvállalatokra különadót vetett ki, s felszámolja a magán-nyugdíjpénztári kifizetéseket, hogy 3 százalék alatt tartsa a GDP arányos államháztartási hiányt.
Teneconi szerint nagy az esélye egy komoly politikai hibának a következő választásokig, olyannyira nagy a nyomás Magyarországon, hogy bármilyen strukturális reformot is vezet be a kormány, azt a piac kedvezően fogadja majd.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.