Az eredmények nem okozhattak túl nagy meglepetést, legalábbis ami a lakossági és az önkormányzati szektort illeti. Hasonló kiigazítás zajlik le most nálunk is kicsiben, mint amely megrengette az amerikai jelzálogpiacot, majd késÕbb az egész világ pénzügyi rendszerét. A könnyen felvehetÕ, olcsónak tÛnÕ devizahitelek elterjedése ugyanis most bosszulja meg magát, amikor a munkahelyek elvesztése, a forint gyengülése és az ingatlanárak esése nehéz helyzet elé állítja a korábban felelÕtlenül viselkedÕ adósokat, hitelezÕket és államot egyaránt. Ilyen értelemben a visszatérés a fenntartható pályára szükséges és elkerülhetetlen folyamat, még ha fájdalmas is.
Más a helyzet a vállalati hitelekkel. Ha ugyanis a gazdaság motorja nem kap elegendÕ üzemanyagot vagy csak drágán, annak súlyos, tovagyÛrÛzÕ hatásai lehetnek más szereplőkre is. Ráadásul ebben a szektorban már nem annyira a múlt terhes örökségével kell megküzdeni, hiszen a vállalkozások kezdenék maguk mögött hagyni a válságot. A bankok a saját tÕkehelyzetük miatt fogják vissza és drágítják a hitelezést, ebben kimagasló szerepe van a rájuk kivetett, túlzott mértékÛ különadónak. Az állam persze más csatornákon visszaadhatja a bankoktól beszedett pénzt a cégeknek, csak kérdés, hogy ezt mennyire hatékonyan és milyen gyorsan teszi. A most közzétett adatok alapján úgy tÛnik, a mértéktartás itt is kifizetődőbb lett volna.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.