17 óra után
A globális kockázatvállalási étvágy fokozatos javulásával a forint visszaerősödött a hajnalban kialakult árfolyamára az euróval szemben. A vezető európai tőzsdeindexek 3-5 százalékos javulást mutatnak. A közös európai devizát 298 forint alatt jegyzik.
Közben a lengyel zloty 0,35, a cseh korona pedig 0,5 százalékos erősödést mutat napon belül az euró ellenében. A román lej minimálisan mozgott, gyakorlatilag egész nap stabil maradt az euróval szemben.
Kedvező tehát, hogy a forint ledolgozta napon belüli veszteségét, ugyanakkor nem tudott teljesen felzárkózni a régiós devizákhoz.
15 óra előtt
Délután 300 forintos szint alá tudott kerülni a hazai deviza. Az eurót 299 forinton jegyzik, és a délután folyamán 298 körül is állt a közös európai deviza jegyzése. A svájci frank 244, az amerikai dollár ára 224 forint.
12 óra előtt
A forint gyengülése folytatódott az euróval szemben. A közös európai devizát már 300,5 forint felett is jegyezték, amely napon belül 1 százalékos esésnek felet meg. A régiós többi devizája szinte meg sem rezzent az euróval szemben.
Továbbra is úgy tűnik, hogy a forint volatilitása kiemelkedő, vagyis a jelenleg változékony nemzetközi befektetői hangulat leginkább a hazai devizán látszik meg a régiós fizetőeszközök közül. Közben a lengyel jegybank a napokban intervencióval segítette a zlotyt. A korábban már ismert tények mellett (magas államadósság, devizakitettség) a forint „immunrendszerét” az elmúlt hetekben gyengítette a kormányzat nem szokványos gazdaságpolitikája, nagyrészt a végtörlesztési terv.
10:45 előtt
A reggeli 297,5 forintos árfolyamról délelőtt 10 órára 300,33 forintra drágult az euró, miközben a vezető európai tőzsdeindexek emelkedést mutatnak. A törékenynek tekinthető nemzetközi befektetői környezet ma pozitív. A német DAX 1,5, a francia CAC-40 index 2 százalékos emelkedést mutat.
A régiós devizák stabilak maradtak az euróval szemben a nap folyamán, míg a forint 0,6 százalék körüli gyengülést mutat. A hazai deviza 0,8 százalékos gyengülésben is állt.
A forintnak egyértelműen kedvezőtlen esemény, hogy a Moody’s Investors Service a leminősítés felülvizsgálata alá vette a magyar bankokat. A Fitch Ratings ma délelőtt újra hangot adott annak a meglátásnak, hogy a végtörlesztés hatással lesz a bankok tőkemegfelelésére.
A befektetők fejében az is megfordulhat a hitelminősítői kommentárok kapcsán, hogy Magyarország elveszítheti befektetésre ajánlott minősítését a nemzetközi hitelminősítőknél. Emlékezetes, Magyarország a Standard & Poor’s és a Moody’s hitelminősítőnél a befektetési sáv alsó lépcsőfokán áll, a leminősítés kockázatát jelentős negatív kilátással.
A svájci frank ára 242,5 és 244,5 forint között mozgott, délelőtt 244 körül jegyzik az alpesi devizát. Az amerikai dollár ára 223 forintról 225 forintra változott.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.