Napidíjat szedhet a ferencvárosi önkormányzat azoktól a vendéglátósoktól, akik az utcai teraszokon elhelyezett tévéken vagy kivetítőkön közvetítik az olimpiát. A rendelkezés különösen azok után keltett meglepetést, hogy a labdarúgó-Eb előtt a közmédia vezetői bejelentették: nem kérnek pénzt, ha az ilyen helyeken elhelyezett tévéken mutatják a közvetítést. Párhuzam azonban legfeljebb első ránézésre vonható, valójában a IX. kerületi vezetés nem a közvetítésért kér díjat (ezt nem is tehetnék), hanem a közterület ilyenfajta használatáért. A napi 1500, azaz a teljes olimpia idejére 24 ezer forint kifizetése persze elhanyagolható kiadás a jól menő éttermeknek és kocsmáknak, míg a kerület összességében nem kevés extra bevételhez juthat.
Amilyen távol áll egymástól a sportban a Ferencváros és az Újpest, annyira különböző módon kezeli a közvetítések kérdését is a két városrész. A IV. kerületben az önkormányzat segít üzemeltetni a Bajnok terasz nagykivetítőjét a nyár mindkét nagy sporteseménye alatt. Az anyagi viták nem kerülték el ezt a kivetítőt sem: a Magyar Labdarúgó Szövetség a közvetítési jogok miatt nem engedélyezte, hogy az üres órákban a 2010-es, 6–0-val végződött Újpest–Ferencváros-meccset adják le.
Ezekben a hónapokban, amikor sok önkormányzatnál panaszkodnak, hogy bizonytalan a települések 2013-as finanszírozása, egyre több városban keresnek nem szokványos bevételnövelési módokat. Balatonkenesén az elmúlt hetekben épp az volt a vita tárgya, ez történik-e ott. Az önkormányzat lezárt egy partszakaszt a tónál, amely nyilvános terület. Fürödni tilos ott, ezt azonban sokan nem vették figyelembe – az emiatti balesetveszéllyel magyarázta a városvezetés a lezárást július elején. A helyzet azóta változott: a kerítést lebontották, a szükséges engedélyek megszerzése után pedig fizetős stranddá nyilvánítják a területet. Vannak olyan városok is, ahol a meglévő szabályok szigorúbb betartatásával próbálkoznak.
A napokban Siófoknak jutott nagyobb figyelem, amikor olyan hírek jelentek meg, hogy éjszakánként akár tucatnyi olyan turistát büntetnek meg akár 50 ezer forintra, akik nem elég türelmesek eljutni a legközelebbi nyilvános illemhelyig, de úgy tudjuk, több más településen is próbálkoznak azzal, hogy minél inkább kihasználják a szabálysértési bírságok jelentette lehetőséget. A probléma banális, ám akár több százezres bevételt is jelenthet naponta.
Vannak települések, amelyek más módon jutnak többletbevételhez. A napokban közreadott adatok szerint például Győr igen sikeres az ingatlanjai értékesítésében, az ebből származó eddigi 2012-es bevételük már most közel annyi, mint amennyi általában egy teljes évben szokott lenni. Márpedig a városoknak nagy szükségük lesz a bevételre: jövőre összesen akár 100 milliárddal is kevesebbet kaphatnak, mint idén.
A közterületek használatáért más módokon is kérhet pénzt a főváros, ahogy elvileg bármely más önkormányzat is, tavasztól például már a futóversenyek után is szedhetnek külön díjat. Ugyanilyen bevételi forrás megteremtésére lehetősége van elvileg a vidéki városoknak is, ám ott mégsem valószínű, hogy bevezetnék ezt – ami egy nagy pesti verseny szervezőinek megfizethető, az vidéken aligha.
A közterületek használatáért más módokon is kérhet pénzt a főváros, ahogy elvileg bármely más önkormányzat is, tavasztól például már a futóversenyek után is szedhetnek külön díjat. Ugyanilyen bevételi forrás megteremtésére lehetősége van elvileg a vidéki városoknak is, ám ott mégsem valószínű, hogy bevezetnék ezt – ami egy nagy pesti verseny szervezőinek megfizethető, az vidéken aligha. -->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.