A hírügynökségi újságírók a terminálokon keresztül megtudhatták, hogy a mintegy 315 ezer előfizető - főként bankárok, brókerek - közül bárki mikor lépett be a rendszerbe, milyen témák iránt érdeklődtek - vezető üzleti hírek, vagy inkább részvény, és kötvénypiaci információk iránt -, milyen gyakran küldtek üzeneteket, vagy chateltek az interneten. Meg nem erősített hírek szerint az újságírók megfigyelhették Ben Bernanke Fed-elnök, illetve Timothy Geithner korábbi pénzügyminiszter terminálhasználati szokásait is.
A Bloomberg vezérigazgatója az üggyel kapcsolatban elmondta: elismerik a hibát, és már a múlt hónapban lépéseket tettek azért, hogy az újságírók ne juthassanak bizalmas információkhoz ügyfeleikről és létrehoztak egy a kliensek adatainak védelmét szavatoló pozíciót is a cégnél. Az ügyet a Goldman Sachs robbantotta ki a múlt hónapban azt követően, hogy a Bloomberg újságírója arra hivatkozva érdeklődött a bank egyik munkatársának foglalkoztatási helyzetéről, hogy az már régen nem lépett be a rendszerbe.
A Bloomberg előfizetői a hírügynökség által biztosított terminálokon keresztül juthatnak üzleti hírekhez, valós idejű piaci információkhoz, és kereskedhetnek az elektronikus tőzsdén. A hírügynökségnek a legtöbb nagy pénzügyi szolgáltató az ügyfele.
A hírügynökségnek világszerte 2400 újságírója van, bevétele tavaly megközelítette a nyolcmilliárd dollárt. A Bloomberget Magyarországon is kritika érte, mert néhány perccel a jegybank április 23-i kamatdöntése előtt közzétett téves gyorshírével tiltott piacbefolyásolást valósított meg. Ezért a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete a szolgáltatót tízmillió forint piacfelügyeleti bírság megfizetésére kötelezte.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.