A hatályos szabályok szerint minden egyes szavazatért száz koronát kapnak azok a pártok, amelyek legalább 1,5 százalékos választói támogatást szereztek. Ezt a feltételt az idén 11 párt és mozgalom teljesítette. Nyolc párt és mozgalom több mint három százalékot szerzett, ezek a tömörülések a következő választási időszakban évente pénzt kapnak az államtól működésükre is. A képviselőházba bejutott hét párt és mozgalom mindezeken kívül rendszeresen állami támogatást kap minden egyes képviselői helyért is az államtól. Egy-egy képviselői mandátumért évente 855 ezer korona jár.
Három éve kilenc párt lépte át a másfél százalékos határt, s a magasabb választói részvételnek köszönhetően az állami támogatás összege 502 millió koronát tett ki. A legnagyobb összeget az idén, akárcsak 2010-ben, a győztes Cseh Szociáldemokrata Párt (CSSD) kapja. A CSSD a szavazatok 20,45 százalékának megszerzéséért 101,7 millió koronára jogosult. A második helyen végzett IGEN (ANO) mozgalom a 18,65 százalékért 92,7 millió koronát, míg a harmadik helyen végzett Cseh- és Morvaország Kommunista Pártja (KSCM) 14,91 százalékért 74,1 milliót koronát kap. (Egy korona jelenleg kerekítve 11 forint.)
A hét parlamentbe jutott párton kívül a 8. helyen végzett Zöldek Pártja (SZ) 15,9 millió koronára jogosult. Miután a párt támogatása több mint három százalékos volt, jogosult a rendszeres éves állami támogatásra is. Ez a támogatás mértékétől függ, s jelen esetben évente 6,2 millió koronát tesz ki. A parlamenti pártok közül a képviselői mandátumokért a CSSD évente 42,7 millió, az IGEN 40,2 millió, a KSCM 28,2 millió koronát kap az államtól.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.