Hosszú évek óta biztosított a jogi lehetőség követeléseink felszámolási eljárás keretében történő behajtására; tapasztalataink szerint azonban a cégvezetők még mindig nincsenek teljes körűen tisztában azzal, hogy pontosan mikor, milyen esetekben lehet, vagy célszerű ezzel a lehetőséggel élni – hívja fel a figyelmet dr. Kovács Norbert, a Dr. Sándor Ügyvédi Iroda ügyvéde.
Kintlévőségek behajtása vonatkozásában az átlag cégvezetőnek a polgári peres eljárás, mint jogi út jut eszébe első sorban, pedig – amennyiben a megindíthatóság feltételei fennállnak – a felszámolási kérelem benyújtásával a perhez képest jóval gyorsabban, s biztosabban pénzéhez juthat az adott vállalkozás.
A felszámolási eljárás a fizetésképtelen gazdálkodó szervezetek jogutód nélküli megszüntetésére irányuló eljárás, így kijelenthető, hogy az adós egy ilyen eljárásban a „létét” kockáztatja. Ha az adós számlánkat befogadta, s azt nem vitatta, a felszámolás megindítása előtt a törvénynek megfelelő tartalmú fizetési felszólítást kell kiküldeni az adós részére. Amennyiben erre sem kerül sor a teljesítésre, úgy a felszámolás iránti kérelem beadható az adós székhelye szerinti törvényszékre.
A felszámolási eljárásban az adós „menekülési lehetőségei” jól körülhatároltak, ily módon jóval korlátozottabbak eljárás elhúzására irányuló lehetőségei.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.