BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Több mint harminc kisvállalkozás nyert el támogatást

Gyakornokok Eddig 158 millió forint érkezett a megyébe – támogatják a hiányszakmákban tanulók foglalkoztatását

Május végén járt le a Gyakornoki program a tanulószerződés keretében tanult pályakezdők támogatására kiírt pályázat beadási határideje. A pályázat keretén belül az országosan rendelkezésre álló 8,5 milliárd forintos forrásból Baranya megye 31 mikro-, kis- és középvállalkozása eddig összesen csaknem 158 millió forint támogatáshoz jutott, amely komoly fejlődést és előrelépést jelenthet a nyertes cégek számára.

Eredményesen szerepelt a meghirdetett programban több pályázó is, akik a megyében hiányszakmának számító burkoló, illetve hegesztő végzettséggel rendelkező gyakornokot foglalkoztat, így számukra a jövőben is tudnak majd munkát biztosítani a támogatásnak köszönhetően.

A program kezdeményezői nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy a pályakezdők megfelelő gyakorlati tapasztalatokat szerezhessenek, ezért összesen kilenc hónap bér és járulék támogatás, valamint havi 54 ezer forint oktatói és adminisztrációs díj, illetve a pályázati keret 25 százalékáig terjedő eszközbeszerzés válik elérhetővé a nyertesek számára.

A pályázatok értékelése folyamatosan történik és a támogatótól kapott információk szerint jelenleg még csaknem 90 Baranya megyéből benyújtott pályázat vár elbírálásra.

A cégeket a projekt sikeres lebonyolításában a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara is támogatja, azzal, hogy megkeresi a különböző szervezeteket és gyakornokokat, ösztönzi őket a programba történő belépésre. Folyamatosan tájékoztatja a szervezeteket és gyakornokokat az aktuális tudnivalókról, illetve állandó kapcsolatot tart fenn velük. Helyszíni látogatásokat is tesznek a nyertes pályázóknál, segítséget nyújtanak a program megvalósításához, mérik az elégedettséget, monitoringozzák a célok megvalósulását.

Emelkedett a normatíva

Kedvezően változott a gyakorlati képzésben részt vevők által igényelhető éves normatíva összege, míg 2013-ban 440 ezer forint volt ez az összeg, addig idén 453 ezer forintra emelkedett éves szinten. A havi normatívát pedig a rendeletben meghatározott súlyszorzók figyelembe vételével kell megállapítani. Ez a változás is jelzi, hogy a kormányzat kiemelten támogatja azokat a vállalkozásokat, amelyek gyakorlati képzéssel foglalkoznak, és figyelmet fordít a megnövekedett költségek fedezésére.


Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.