BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Nem a Nobel-díjra hajt…

INNOVÁCIÓ Az orvosbiológiai-mérnöki szakma új ágát hozták létre a sebészrobotikával. A jövő sebészete már a bitekről és a byte-okról szól. Haidegger Tamás 32 évesen Gábor Dénes-díjat kapott innovációs eredményeiért.

Haidegger Tamás a legfiatalabb azon 193 díjazott közül, aki megkapta Magyarország egyik legrangosabb innovációs elismerését, a Gábor Dénes-díjat. Kimagasló szellemi alkotásért és innovációért jár e megbecsülés, azaz a kitalálásért, a megvalósításért, majd az üzleti életbe való bevezetésért és üzletfejlesztésért. A díj átvételekor a Parlamentben hangsúlyozta, hogy bár egyéni elismerésben részesült, sohasem egyetlen emberen múlik a siker. „Van egy kiváló csapatom a Műegyetemről, akikkel évek óta együtt dolgozunk a kézhigiéniai ellenőrzés objektívvé tételén.” Jó társakra lelt, akik hasonló szemlélettel dolgoznak. A Hand-in-Scan Kft.-ben Róna Péter ügyvezető társa, Lehotsky Ákos ötletgazda, Nagy Melinda és Szilágyi László alapítótársak mind-mind olyan emberek, akikkel jól tudnak egymásra hatni. „Ezen túlmenően van egy másik mérnökgárda, akikkel megpróbálunk intelligens robotikai megoldásokat fejleszteni, akár az otthoni ápolásban, akár az orvostechnikában; olyanokat, amelyek a modern ipari környezetben is képesek valamiképpen együttműködni az emberekkel, és egy sokkal élhetőbb robot–ember kapcsolatot tudnak megvalósítani.” Az Óbudai Egyetemen működő robotikai központot Rudas professzor mentorálása mellett építik. A Gábor Dénes-díjat az indoklás szerint az Óbudai Egyetemen elért robotikai pályafutásáért, valamint a BME-n folyó kéztisztaság-ellenőrzését segítő műszer, a Hand-in-Scan projektért kapta meg.

SEBÉSZET ÉS ROBOTIKA Tudományos eredményei – a robotika és a sebészet ötvözése – hosszabb távú eredményes karriert vetítenek előre. Fiatal kora ellenére már tíz éve foglalkozik sebészrobotikával. Folyamatosan keresi az egyensúlyt az ember és gép közötti kapcsolatban. Elhivatottan hisz abban, hogy a robotsebészeti eszközökkel jobbá és pontosabbá tehetők a műtéti beavatkozások. Mostanában egy olyan speciális kamerarendszert fejlesztenek, amely segíti a kép által vezérelt sebészeti munkát.

További részletek a manager magazin 2015. februári számában.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.