A platform technikai problémáin azt kellett érteni, amit addigra már kereskedők tízezrei tudtak szerte a világon: nem működött a kötvénypiaci ügyletek legfőbb közvetítőjének számító Bloomberg-hálózat, leálltak a terminálok. A The Guardian által idézett piaci információk szerint más kötvénykibocsátások is leálltak világszerte. Az üzemszünet több mint két óráig tartott, ilyen hosszú leállásra még nem volt példa – nyilatkozta a Bloomberg szóvivője a Financial Timesnak.
A gazdasági hírügynökség égisze alá tartozó szolgáltató formálisan nem egy kereskedési platform, hiszen nem hozza össze az eladási és a vételi ajánlatokat, csak közzéteszi őket. A kereskedők az ugyancsak a Bloomberg-terminálok révén elérhető chaten kommunikálva hozzák össze az ügyleteket – a leállás idején most főleg a Twitteren kommentálták a történteket.
Az üzemszünet az első kommentárok szerint ismét felveti azt a problémát, hogy a pénzügyi felügyeleteknek felül kellene vizsgálniuk a Bloomberg státusát. Európában az államkötvények elektronikus kereskedésének 37 százaléka a Bloomberg termináljain zajlik le – írta például a ft.com.
Tavaly több mint 315 ezer előfizető használta a Bloomberg-terminálokat, az előfizetési díj felhasználónként évi 24 ezer dollár.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.