Az első exit pollok a kormányzó Sziriza minimális többségét mutatták: a görög televízióban ismertetett felmérések szerint a kormányzó pártszövetség a voksok 30–34 százalékát szerezte meg, míg az ellenzéki Új Demokrácia a szavazatok 28,5–32,5 százalékát. A görög választási rendszer szerint a győztes automatikusan kap plusz ötven mandátumot a 300 fős parlamentben, így az önálló kormányzáshoz legalább 38 százalékos eredményt kellene elérnie valamelyik pártnak.
A választást megelőző kampány legnagyobb tétje az volt, képes-e behozni az ellenzéki Új Demokrácia a Sziriza előnyét. Alekszisz Ciprasz kormányfő augusztus 20-i lemondását az motiválta, hogy népszerűségét kihasználva újabb mandátumot kaphat, ám lerázhatja magáról pártja radikális képviselőit, akik elutasították a hitelmegállapodást.
A 86 milliárd eurós hitelt előirányzó júliusi kiegyezés, pontosabban az abban lefektetett szigorú intézkedések megkötik a kezét mindenkinek, aki kormányra kerül. A hitelezők azt legalább megnyugodva vették tudomásul, hogy az Új Demokrácia és a Sziriza világossá tette: tartja magát a megállapodáshoz.
A jóslásokat nem csak az nehezítette, hogy a Sziriza és az Új Demokrácia fej-fej mellett vezette a közvélemény-kutatásokat, de az is, hogy rendkívül magas, 30 százalék körüli volt a bizonytalanok aránya. A pártvezetők utolsó pillanatig tartó győzködése azonban nem feltétlenül hatott rájuk: a választás szokatlanul alacsony részvétel mellett zajlott.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.