Október végén elrendelte a bíróság a Sikér Malomipari Zrt. felszámolását, csaknem három hónappal azután, hogy megszüntette a csődvédelmet. A Blázsik Ferenc érdekeltségébe tartozó, valaha 10 milliárd forintos forgalmával a legnagyobb malomipari cégek között jegyzett társaság január végén kért csődvédelmet, hitelezőivel azonban nem sikerült megegyeznie. Az okról Pekk Antal, a Likvid-B Csődmenedzser és Felszámoló Kft. vagyonfelügyelője nem kívánt nyilatkozni a Világgazdaságnak, de a mérlegből kiderül, hogy miután a cég januárban befejezte a működését, így „reálisan egyezségre csak speciális feltételekkel” kerülhetett volna sor még a tulajdonosok szerint is. Annyit tudtunk meg a vagyonfelügyelőtől, hogy több mint kétszáz hitelező várja a pénzét a Sikértől. Ez jóval több a korábban a hírekben szereplő 70-80-nál, és a kötelezettségállomány is csaknem másfél milliárddal, 7,9 milliárdra nőtt egy év alatt, az azóta leadott 2015-ös mérleg alapján.
Eszerint megtört a tatabányai székhelyű cég lendülete: tavaly 8,3 milliárd forint volt a forgalma, ami messze elmaradt a 2014-es csúcsévben elkönyvelt 10,4 milliárdtól. A befektetett eszközök értéke még tavaly is nőtt, csaknem 200 millióval, 4,9 milliárd forintra, a cég ugyanis az elmúlt években folyamatosan beruházott. Ugyanakkor a forgóeszközök 5 milliárdról 3,2 milliárdra zuhantak, jelezve az elvesztett fizetőképességet. Az előző évek nyereségtermelése után – 2014-ben még 90 millió volt a nyereség, egy évvel azelőtt pedig némi osztalékfizetésre is futotta –, tavaly hirtelen 2,9 milliárd forint veszteséget mutatott ki a cég. Ennek kimutatásával drámaian, 3,3 milliárdról 437 millió forintra csökkent a saját tőke.
A cég minden eszközét jelzálog terheli, a beszámolóban a Budapest Bank Zrt., az azóta ugyancsak felszámolásba dőlt Széchenyi Bank Zrt., illetve a Magyar Takarékszövetkezeti Bank Zrt. neve szerepel jelzálogjogosultként. Blázsik Ferenc korábbi nyilatkozatai szerint a malomipari vállalkozás sorsát alapvetően befolyásolta a Széchenyi Bank felszámolásba dőlése és a finanszírozó bankok visszalépése, nemkülönben a malomiparban kibontakozott ádáz verseny. Miközben a Sikér vezetése a hitelezői egyezségen munkálkodott, a könyvvizsgáló ellenvéleményt fogalmazott meg a beszámolóhoz csatolt jelentésében, amelyben a 2,9 milliárdos működési veszteség mellett 220 millió forint leltározási eltérés leírását is megemlítette. A 7,9 milliárd forint rövid lejáratú kötelezettségállomány és a 437 millió forintra apadt saját tőke alapján kétségesnek látta a vállalkozás folytatásának elvét már az első, áprilisi, eredménytelenül zárult csődegyezségi tárgyalás ismeretében.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.